Vodiči zvýšte pozornosť na cestách! Na Ondavskej ulici auto zrazilo chodkyňu, utrpela ťažké zranenia


Foto: Vodiči zvýšte pozornosť na cestách! Na Ondavskej ulici auto zrazilo chodkyňu, utrpela ťažké zranenia Foto: KR PZ Košice

V pondelok 5.februára 2018 o 17.45 hod. došlo na priechode pre chodcov na Ondavskej ulici v Košiciach k dopravnej nehode. 35-ročný Košičan šoféroval osobné auto Ford Fiesta po Ondavskej ulici v smere k Triede SNP v Košiciach. V tom čase cez vyznačený priechod pre chodcov prechádzala 53-ročná chodkyňa z Košíc.

„Podľa doterajších zistení 35-ročný Košičan viedol vozidlo po Ondavskej ulici v smere od Kuzmányho ulice k Triede SNP v Košiciach, kde pred križovatkou s Obchodnou ulicou narazil do chodkyne, ktorá v tom čase prechádzala cez vozovku po riadne vyznačenom priechode pre chodcov. Podľa predbežnej lekárskej správy chodkyňa utrpela ťažké zranenia. Dychová skúška u oboch účastníkov dopravnej nehody bola negatívna, vodič pri nehode zranenia neutrpel. Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 50 eur,“ uviedla Lenka Ivanová hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Polícia opätovne apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dôsledne dodržiavali dopravné predpisy a vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách. „Vodičov vyzývame, aby boli na cestách obozretní, voči sebe ohľaduplní a zvýšili pozornosť na miestach, kde je zvýšený predpoklad pohybu chodcov,“ dodala Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice