Košice budú hospodáriť s rekordnou sumou. V rozpočte počítajú s 291 miliónmi


Foto: Košice budú hospodáriť s rekordnou sumou. V rozpočte počítajú s 291 miliónmi Foto: Mesto Košice

Košický magistrát zverejnil návrh rozpočtu na tento rok. Napriek tomu, že mesto bolo ešte doteraz v rozpočtovom provizóriu a rozpočet schválený nebol, podľa nového návrhu by sa malo hospodáriť s rekordnými príjmami do mestskej kasy. 

„Východiskom pre spracovanie rozpočtu mesta bol rozvojový dokument Program hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja mesta Košice a jeho funkčnej oblasti 2022–2027 a Akčný plán rozvoja mesta Košice 2022-2024 rešpektujúc finančné možnosti mesta,“ priblížilo mesto. Len na daniach by pritom mali vyzbierať viac ako 180 miliónov.

Zdroj: Mesto Košice


Nová suma, s ktorou mesto plánuje hospodáriť bola v návrhu stanovená na úrovni 291,4 milióna eur. V tomto roku by sa tak magistrátu mohlo podariť hospodárenie s prebytkom. Rozpočet, ktorý mesto zverejnilo na svojom internetovom sídle počíta aj s úverom vo výške milióna eur. Tieto zdroje by mali poputovať priamo na projekty spojené s výstavbou koncernu Volvo. 

Košičania na daniach priplatia, peniaze poputujú aj na šport

Vyššie príjmy do rozpočtu by mali byť dôsledkom zvýšenia takmer všetkých daní a poplatkov, ktorých sa Košičania, no aj firmy podnikajúce na území mesta Košice dočkajú. 

Mimo štandardných výdavkov sa mesto rozhodlo zainvestovať aj do športu. Aj, keď sa tieto výdavky v súčasnom návrhu rozpočtu rozsiahlo nepopisujú, mesto potvrdilo, že výdavky na šport majú v pláne zapracovať v letnom období, potvrdilo pre Košicak vedenie mesta.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu