Ultramaratón po roku opäť ožíva. Bežci pobežia z Košíc do Miškolca


Foto: Ultramaratón po roku opäť ožíva. Bežci pobežia z Košíc do Miškolca Foto: kosicemiskolcultramarathon.eu

Už v sobotu 20. apríla 2024 budú môcť Košičania a obyvatelia okolitých obcí naživo vidieť bežcov, ktorí pobežia až do susedného Maďarska. Cez víkend totiž odštartuje šiesty ročník Ultramaratónu Košice - Miškolc, v ktorom si na 117-kilometrovej trati zmerajú sily jednotlivci, dvojice, ale tiež niekoľkočlenné tímy.

Ultramaratón sa beží už od roku 1999, pričom každým rokom sa strieda cieľová destinácia, raz sú to Košice, raz Miškolc. Minulý rok sa končilo v metropole východu, preto bude tentokrát štartovacia čiara pri Dolnej bráne.

Trasa pretekov vedie prevažne po cyklistických chodníkoch a cestách s nízkou premávkou, miestami prechádza aj poľnými cestami. Účastníci pobežia na trase Košice - Krásna - Nižná Myšľa - Kéked - Gönc - Vizsoly - Abaújszántó - Hernádkércs - Szikszó - Sajóvámos - Miskolc.

„Počas športového podujatia nebudú žiadne obmedzenia v cestnej premávke na území okresu Košice okolie ani okresu Košice. Na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke budú počas celého priebehu podujatia dohliadať príslušníci Policajného zboru,” uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. 

Divákov, ktorí sa rozhodnú účastníkov behu povzbudzovať, upozorňuje, aby dbali na bezpečnosť svoju aj bežcov a nevstupovali do trate. Tiež apeluje na účastníkov cestnej premávky, aby svojim konaním neohrozovali športovcov, boli tolerantní a ohľaduplní.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu