FOTO: Košická ZOO láme rekordy. Kľúč od brány priniesol orliak Nixon, lákadlom sú mláďatá lemurov či medveďov


FOTO: Košická ZOO láme rekordy. Kľúč od brány priniesol orliak Nixon, lákadlom sú mláďatá lemurov či medveďov
Galéria: 19 fotiek
Foto: Facebook/Košice - mesto Košice

Zoologická záhrada v Košiciach zažíva v tomto roku mimoriadny nárast návštevnosti. Od tohto januára do apríla jej brány prekročilo 52-tisíc ľudí, čo predstavuje zvýšenie o 14-tisíc oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Takéto údaje sú rekordné, dokonca vyššie ako v najlepších rokoch jej existencie.

Záujem o návštevu záhrady potvrdili aj stovky ľudí, ktorí počas prvomájového sviatku prišli na jej slávnostné otvorenie. Kľúč od brány symbolicky priniesol orliak bielohlavý.

Atraktívnosť ZOO sa zdá byť spojená nielen s priaznivými poveternostnými podmienkami, ale aj s bohatou kolekciou zvierat, medzi ktorými vynikajú napríklad mláďatá zachránených medveďov či nedávno narodených lemurov.

Tento rok je pre zoologickú záhradu výnimočný aj vzhľadom na oslavu 45. výročia jej založenia. Od jej otvorenia v roku 1986 zaznamenala záhrada návštevnosť takmer 5,5 milióna ľudí. „Z organizácie, ktorú pri výstavbe sprevádzalo mnoho problémov a občas nepríliš dobré meno, sa v posledných rokoch stala rešpektovaná inštitúcia. V súčasnosti je pevne zakotvená v medzinárodných odborných organizáciách a podieľa sa na viacerých programoch záchrany zvierat,“ dodal riaditeľ ZOO Erich Kočner. 

ZOO Košice sa okrem iného vyznačuje množstvom chovateľských úspechov vrátane odchovu tigrov sumatrianskych, krokodílov čelnatých či plameniakov. Príklon k výchovnej a vzdelávacej činnosti je tiež dôležitou súčasťou jej misie, čo dokazuje aj nedávne zriadenie environmentálneho centra v srdci mesta a organizovanie zážitkových programov ako sú prímestské tábory alebo noc v zoo.Prečítajte si viac: