Na jednom z Košických sídlisk 40-ročný muž s nožom v ruke vytrhol žene kabelku


Foto: Na jednom z Košických sídlisk 40-ročný muž s nožom v ruke vytrhol žene kabelku Foto: ilustračné

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach 8. januára 2018 obvinil z krádeže 40-ročného Košičana. Obvinený muž sa snažil vtrhnúť 49-ročnej žene kabelku, čo sa mu aj podarilo.

Obvinený muž v pondelok (8.1.) okolo 17.30 hodiny na jednom z košických sídlisk s nožom v ruke lúpežne prepadol 49-ročnú ženu. Počas zápasu o kabelku, pri ktorom sa muž viackrát snažil poškodenú ženu zasiahnuť nožom do rôznych častí tela, sa mu kabelku podarilo vytrhnúť a z miesta činu ušiel. Pod tlakom prenasledovania zo strany policajta, ktorý v čase osobného voľna prechádzal okolo, ku ktorému sa pridal aj náhodný svedok, kabelku zahodil. K zraneniu poškodenej ženy nedošlo a nebola jej spôsobená žiadna majetková ujma,“ uviedla Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Košiciach.

Košickým kriminalistom sa podarilo podozrivého muža krátko po krádeži vypátrať a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov. Polícia preveruje aj ďalšie prípady, ktoré mohol obvinený muž spáchať.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice