K otvoreniu križovatky Ipeľská by malo dôjsť pred Vianocami


Foto: K otvoreniu križovatky Ipeľská by malo dôjsť pred Vianocami Foto: Mesto Košice

Zastávka MHD na Triede SMP vpravo, odkiaľ jazdia linky mestskej hromadnej dopravy v smere na amfiteáter, bude v sobotu ráno 9. decembra 2017 z dôvodu  rekonštrukcie dočasne zrušená. Nahradia ju dve nové ale len dočasné. Prvá bude situovaná na Triede SNP (pre linky zo smeru KVP a Terasa na amfiteáter) v pravom odbočovacom jazdnom pruhu ešte pred križovatkou. Druhá bude pred výjazdom z Ondavskej smerom na amfiteáter, kde chcú stavbári pre motoristickú verejnosť rozšíriť pravý pripájací jazdný pruh, s cieľom zlepšiť plynulosť dopravy.Tieto zmeny súvisia s modernizovanou križovatkou Trieda SNP – Ipeľská - Ondavská.

„Posilnili sme pracovné čaty, od stredy robíme povrchové úpravy od amfiteátra smerom nahor, začiatkom budúceho týždňa chceme mať urobené povrchové úpravy minimálne po Popradskú ulicu. Následne pristúpime k povrchovým úpravám na križovatke „Ipeľská”, ktorú by sme chceli sprístupniť pre autá ešte pred Vianocami. Križovatka bude plne funkčná, možno len s menšími obmedzeniami pre chodcov. Ešte pred celozávodnou dovolenkou by sme radi rozšírili jazdné pruhy stiahnutím oplotení, aby tam kde je to možné, boli minimálne dopravné obmedzenia. S dopravnou políciou sme dohodnutí, že posledný týždeň pred dovolenkou si prejdeme spolu stavenisko, a povedia nám, kde všade budeme môcť rozšíriť komunikácie tak, že stiahneme kovové oplotenia. Môžeme tak ale urobiť až po odsúhlasení dopravnou políciou,” uviedol Štefan Bálint riaditeľ závodu Eurovie.

Na kruhovom objazde na Moldavskej sa robia všetky práce, ktoré nezasahujú do električkovej trate (preložky sietí, stožiare, vodu, káble a podobne). Počas kontrolného dňa boli riešené podnety obyvateľov Komenského ulice na prisilný zvuk klopadiel, ktoré sú na semaforoch nainštalované kvôli bezpečnému prechádzaniu nevidiacich či slabozrakých cez priechody pre chodcov a výpadok svetelnej signalizácie na križovatke pri magistráte. Intenzita zvuku klopadiel bola znížená už pred niekoľkými dňami, ale tak, aby ich ešte slabozrakí a nevidiaci počuli dostatočne, svetelná signalizácia na križovatke už funguje, príčinou výpadku boli problémy so žiarovkami. 
Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Mesto Košice