ZOO Košice a Knižnica pre mládež mesta Košice spoločne pripravili pestrý program v rámci MDD


Foto: ZOO Košice a Knižnica pre mládež mesta Košice spoločne pripravili pestrý program v rámci MDD Foto: Knižnica pre mládež mesta Košice

V prostredí košickej zoologickej záhrady bude pre deti a ich rodičov pripravený už túto nedeľu, 27. mája 2018 so začiatkom o 11.00 hodine. Okrem tradičných podujatí ako sú komentované kŕmenia tučniakov, tuleňov, málp a surikát, či lákavá pochúťka servírovaná medvedím osadníkom záhrady, budú v priestoroch ZOO pre deti vytvorené viaceré stanovištia so zábavnými aktivitami.

Naša knižnica otvorí pre deti tri zábavné stanovištia. Deti si v nich budú môcť poskákať, zasúťažiť ale aj potrápiť mozgové závity pri riešení rôznych hádaniek či hlavolamov. V prvom stanovišti Špinuška budú musieť deti preukázať pri kŕmení. Tentoraz však nepôjde o kŕmenie zvieratiek, ale rodičov. Na chvíľu si vymenia svoje pozície, aby si vyskúšali aké to môže byť zábavné i náročné zároveň. V stanovišti Opice z našej police sa bude hlavne veľa hýbať. Nielen rozumom pri riešení zvieracích osemsmeroviek, ale celým telom, pri súťažiach v hádzaní, triafaní a odbíjaní. V stanovišti Zlatá rybka budú deti zdolávať prekážkovú dráhu, chytať rybky a naprávať po Popletkovi jeho popletené slová a vety,“ informuje za Knižnicu pre mládež mesta Košice, Iveta Hurná. 

Hlavný program sa začne o 14-tej hodine otvorením knihobúdky, ktorú košická ZOO v spolupráci s knižnicou zriadila v areáli ako prvá v rámci Únie českých a slovenských zoologických záhrad. Knihobúdku slávnostne otvorí detský spisovateľ Peter Karpinský. Návštevníci sa môžu tešiť aj na množstvo ďalších atrakcií. Nebude chýbať stánok s vybranými druhmi zvierat chovaných v ZOO, nafukovací hrad, kolotoč, maľovanie na tvár, diskotéka.

Súčasťou programu bude už tradične krst mláďatka. Deň detí v ZOO Košice bude sprevádzať výstava súťažných kresieb, ktorými deti košických základných škôl odštartovali prípravy na ich sviatok. Do súťaže prišlo vyše 300 prác s témou Opice z našej police, ktoré teraz budú rozmiestnené v priestoroch areálu ZOO.


Miesto: Zoo Košice
Dátum: 27.05.2018 - 11:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Knižnica pre mládež mesta Košice