FOTO: Brehy Ružína sú na zaplakanie. Do boja s odpadom sa môže zapojiť aj verejnosť


FOTO: Brehy Ružína sú na zaplakanie. Do boja s odpadom sa môže zapojiť aj verejnosť
Galéria: 9 fotiek
Foto: Facebook/save_nature_civas

Príjemné jarné počasie môže značiť aj skorý začiatok letnej sezóny. V rámci nej si mnohí krátia voľné chvíle v blízkosti vodných zdrojov, aby sa jednak osviežili a jednak využili možnosti rekreácie, ktoré vody Košického kraja ponúkajú.

Obľúbenou destináciou je zaiste vodná nádrž Ružín, ktorá sa nachádza len niečo vyše tridsať kilometrov od Košíc a je vhodná na prírodné kúpanie, rybolov, objavovanie prírodných krás, člnkovanie či ďalšie vodné športy.

Hoci sa Ružín radí medzi najkrajšie vodné plochy na Slovensku, aktuálne to tak v jeho okolí nevyzerá. Stav brehov a hladiny vodnej nádrže zmapovali členovia Občianskeho združenia Save Nature by Čivas, ktorí sa vo svojom voľnom čase venujú upratovaniu a likvidovaniu čiernych skládok a smetísk. 


Pri obhliadke Ružína objavili miesta, ktoré si vyžadujú okamžitú pozornosť, a preto organizujú veľkú čistiacu akciu ešte pred začatím letnej sezóny. 


Tá prebehne 27. apríla (v prípade zlého počasia sa presunie na ďalší alebo iný deň) v spolupráci s ďalšími organizáciami, ktorým nie je čistota ľahostajná. Ruku k dielu môže priložiť aj verejnosť, ktorú srdečne pozývajú na čistenie brehov Ružína. Zamerať sa chcú obzvlášť na Rolovu hutu a jej okolie, prípadne na ľavý breh od Počkaj Beach po tunel. 

Rukavice a vrecia na odpad zabezpečia organizátori, strenutie „bojovníkov“ proti neporiadku bude ráno o 09:00 hod. Viac o akcii sa dočítate na tomto odkaze.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu