Križovatka Ipeľská bude otvorená už zajtra, pribudnú dve dočasné zastávky MHD


Foto: Križovatka Ipeľská bude otvorená už zajtra, pribudnú dve dočasné zastávky MHD Foto: Mesto Košice

Počas včerajšieho kontrolného dňa na stavbe modernizácie košických električkových tratí informovala spoločnosť Eurovia SK, že v sobotu 16. decembra 2017 bude sprejazdnená križovatka Triedy SNP s Ondavskou a Ipeľskou ulicou pri „novej” nemocnici. Zároveň budú zriadené z dôvodu rozširovania odbočovacieho jazdného pruhu dve dočasné zastávky mestskej hromadnej dopravy. Jedna bude na Triede SNP pred križovatkou „Ipeľská” v smere od amfiteátra vpravo. Druhá, na Ipeľskej ulici vpravo, smer nemocnica. 

Od amfiteátra po Popradskú ulicu sú urobené živicové povrchy, vrátane odbočovacieho pruhu, aj chodníkov. Budúci týždeň v danom úseku začnú odstraňovať kovové oplotenia. Motoristi tak budú mať k dispozícii štyri jazdné pruhy a premávka z Popradskej ulice k amfiteátru bude plynulejšia. V úseku od amfiteátra po Bardejovskú ulicu práce postupujú bez závažnejších ťažkostí. Takisto zástupca dopravného podniku uviedol, že v súvislosti s prepravou cestujúcej verejnosti nezaznamenali žiadne problémy, ani sťažnosti.

Ešte pred celozávodnou dovolenkou spoločnosť Eurovia Sk spoločne s dopravnými policajtmi prejdú celú časť stavby Triedy SMP, následne po odsúhlasení policajtmi, chcú rozšíriť jazdné pruhy všade tam kde by to bolo možné stiahnutím oplotení na čo najväčšiu možnú mieru, s cieľom dosiahnuť pre motoristov minimálne dopravné obmedzenia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Košice