28 jún 2018 - 15:53
Miroslava Ondáková

Knižnica pre mládež mesta Košice ponúka leto plné prekvapení a dobrých kníh

Foto: Knižnica pre mládež mesta Košice ponúka leto plné prekvapení a dobrých kníh
Foto: Knižnica pre mládež mesta Košice
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Knižnica pre mládež mesta Košice ponúka pre svojich čitateľov letné aktivity vo všetkých mimoškolských pobočkách, a tých najlepších vezme za dobrodružstvom na prímestský literárny tábor.Päť mimoškolských pobočiek Knižnice pre mládež mesta Košice zaradilo do svojej letnej ponuky horúce novinky aj overené programové stálice.

V našej knižnici preferujeme názor, že leto sa má prečítať. A preto ponuka pestrých podujatí neabsentuje ani počas letných prázdnin. Okrem veľkého júlového literárneho projektu Mesiac autorského čítania, v rámci ktorého privítame až 62 domácich a zahraničných autorov, pobežia u nás paralelne pestré aktivity určené našim malým, ale aj väčším čitateľom,“ informuje Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

Akcie Prečítaného leta sú naplánované vždy v čase od 9.00 do 11.00 hod. ale v rôznych dňoch v týždni. Leto sa ponesie tiež v duchu spolupráce s materským centrom Stonožka.  Chýbať nebude ani nová výstava v LitParku.

Tentokrát bude venovaná československej štátnosti a ponúkne návštevníkom prierez udalosťami okolo zrodu a samotnej existencii Československa ako spoločného štátu Čechov a Slovákov. Ak sa teda nechcete počas leta nudiť, namierte si to do niektorej z pobočiek Knižnice pre mládež mesta Košice. „A aj keď práve nepobeží žiadne podujatie, určite sa u nás nudiť nebudete. Dobrá kniha, alebo zaujímavý časopis, či nejaká spoločenská hra je u nás vždy poruke,“ uvádza Iveta Hurná.

Najlepší čitatelia dostanú možnosť zažiť s knižnicou literárny prímestský tábor. „Počas neho spoločne s knihovníčkami navštívia napríklad mesto Humenné, aby tam zistili ako žili ľudia v minulosti, nakuknú tiež do čarovnej knižnice v Starom Smokovci v iluzórnom svete Tricklandie, alebo sa pôjdu zoznámiť s arborétom v Spišskej Novej Vsi“, dodáva riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice.


Miesto: Knižnica pre mládež mesta Košice
Dátum: 01.07.2018 - 15:00    31.08.2018 - 17:00

Zdroj: Knižnica pre mládež mesta Košice

Dopravný servis
Šaca
Policajná hliadka
00:16
Jantárová
Policajná hliadka
23:14
Komenského
Policajná hliadka
22:14
Hlinkova
Prekážka na ceste
22:12
Košické Oľšany
Dopravná nehoda
22:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.