29 november 2017 - 12:30
Miroslava Ondáková

V mádežnickej knižnici sa konal medzinárodný seminár MOTIVAČNÉ AKTIVITY

Foto: V mádežnickej knižnici sa konal medzinárodný seminár MOTIVAČNÉ AKTIVITY
Foto: Mesto Košice
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V  košickej knižnici sa uskutočnil 7. ročník odborného medzinárodného seminára Motivačné aktivity, ktorý má pomôcť a inšpirovať knihovníkov a pedagógov pri ich práci s knihou a deťmi. „Každoročne robíme naozaj množstvo podujatí, aby sme oslovili svojich mladých čitateľov. Tie ich musia nielen zabaviť, ale i priviesť k samotnému čítaniu. Vymýšľať však zakaždým niečo nové, je časom čoraz náročnejšie a preto aj my potrebujeme niekde získať nové inšpirácie, rady i spôsoby ako napredovať,” uviedla Iveta Hurná riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice. 

Tento ročník ponúkol ukážkové podujatia pre rôzne vekové kategórie detského čitateľa,prestavili sa na ňom aj zahraničný prednášajúci. „Mali sme tu skvelých detských knihovníkov z Nemecka, Maďarska, Česka a Slovenska. Christiane Bornett, ktorá k nám priletela vďaka podpore Goetheho inštitútu BRATISLAVA z Berlína, ukázala ako u nich vo verejných knižniciach vzdelávajú napríklad prostredníctvom digitálnych médií. Od maďarských kolegov z Budapešti a Egeru sme sa zase dozvedeli ako fungujú knižnice u nich a mňa teší, že sa nám zároveň s pánom riaditeľom, Péterom Fodorom podarilo dohodnúť aj ďalšiu spoluprácu s naozaj veľkou budapeštianskou knižnicou,” pokračuje riaditeľka Knižnice pre mládež.

Inšpirujúce boli podujatia českých a domácich knihovníčok, či odborné rady Ľudmily Hrdinákovej z Katedry knižničnej a informačnej vedy FF UK v Bratislave. „Sme namotivované a plné nápadov, ktoré nám vydržia určite po celý rok. Musím ale priznať, že okrem toho, že už o týždeň vstupujeme do náročného knižničného projektu Vianočná knižka sa otvára, už teraz začínam rozmýšľať ako by sme mohli naplniť ten ďalší ročník seminára. Určite je tomu tak aj preto, že návštevníci seminára, ktorí prišli z celého Slovenska, nešetrili pochvalnými slovami a to nielen na aktuálne podujatie, ale vôbec na fungovanie našej knižnice, z ktorej sa aj prostredníctvom takýchto projektov stáva akési prirodzené centrum práce s detským čitateľom,” dodala Iveta Hurná. Zdroj: Mesto Košice

Dopravný servis
Beniakovce
Prekážka na ceste
13:18
Beniakovce
Stacionárny radar
13:12
Košický Klečenov
Prekážka na ceste
13:11
Pereš
Prekážka na ceste
13:10
Sečovská cesta
Stacionárny radar
12:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.