Deti z materských a základných škôl sa pod dohľadom polície hravou formou učili cestným pravidlám


Foto: Deti z materských a základných škôl sa pod dohľadom polície hravou formou učili cestným pravidlám
Galéria: 10 fotiek
Foto: KR PZ Košice

V stredu 27. júna 2018 oddelenie komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v spolupráci s okresnými preventistami, oddelením služobnej kynológie odboru poriadkovej polície KR PZ Košice a krajským dopravným inšpektorátom KR PZ Košice, ale i v spolupráci so Slovenským červeným krížom pobočka Trebišov, Športovým klubom polície a Mestskou políciou zorganizovalo a zrealizovalo preventívne podujatie pod názvom Krok ku prázdninám pri príležitosti blížiaceho sa ukončenia školského roka, zamerané pre žiakov materských a základných škôl. 

Deti boli aktívne, disciplinované a s nadšením sledovali aj vystúpenie psovodov, ktorí si pre nich pripravili ukážky cvikov so psami, ale i to, ako pes dokáže vyhľadať ukrytú výbušninu či drogy. Deti mali k dispozícii aj špeciálne okuliare, ktoré im navodili stav opitosti, a s nimi si vyskúšali chôdzu medzi prekážkami. Jazdou na kolobežkách zasa precvičili svoje zručnosti v jazde okolo prekážok,“ uviedla Lenka Ivanová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

V rámci podujatia sa pre deti pod dohľadom dopravnej polície podarilo zrealizovať bezpečné bicyklovanie podľa pravidiel cestnej premávky, hoci to miestami vyzeralo, že počasie nie je tomuto nápadu veľmi naklonené. Celkovo sa podujatia zúčastnilo okolo 150 detí z rôznych materských a základných košických škôl.

Hravou, ale náučnou formou preventistky, ale i ostatní príslušníci Policajného zboru, deti upozornili, aké nebezpečenstvá na nich číhajú počas prázdnin doma či na cestách, vysvetlili im dôležitosť ochranných prvkov používaných pri bicyklovaní či jazde na kolobežke, zdôraznili prechádzanie cez cestu na zelenú farbu na svetelnom signalizačnom zariadení, priblížili, čo všetko môžu svojou nepozornosťou a neuvážením správaním spôsobiť,“ dodala Ivanová.

Deťom po ukončení akcie policajti rozdali sladkosti, prázdninové kalendáriky a časopis Mladý záchranár, zástupcovia Slovenského červeného kríža deťom venovali reflexné pásiky a diplomy. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Košice