Polícia na cestách Košického kraja zaznamenala za 2 dni 2 tragické dopravné nehody


Foto: Polícia na cestách Košického kraja zaznamenala za 2 dni 2 tragické dopravné nehody
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Košice

V nedeľu 3. júna 2018 okolo 15. hodiny v smere od obce Veľký kamenec na maďarskú obec Pacin (okres Trebišov) sa stala tragická dopravná nehoda. Poliak na motocykli Triumph z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s osobným autom Toyota Land Cruser, ktoré viedol 43-ročný muž z Poľska.

Pri zrážke utrpel vodič motocykla zranenia, ktorým na mieste podľahol. U vodiča vozidla bola na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom, u nebohého muža bude prítomnosť alkoholu zisťovaná pri pitve. Predbežná škoda no vozidle aj motocykli bola vyčíslená na 6.000 eur,“ uviedla Lenka Ivanová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, miera zavinenia i bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody.

V pondelok 4. júna 2018 okolo 6. hodiny ráno 31-vodič z okresu Gelnica, ktorý nikdy nebol držiteľom vodičského oprávnenia viedol osobné auto Renault Megane v smere od obce Mníšek na Hlincom na obec Švedlár kde pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy, stavu a povahe vozovky dostal s autom šmyk a prešiel do protismeru, následne sa vrátil do svojho jazdného pruhu, avšak pokračoval v šmyku a s vozidlom zišiel z cesty vo svojom jazdnom smere a narazil do stromu.

Pri dopravnej nehode utrpel vodič zranenia nezlučiteľné so životom. Dvaja spolujazdci, ktorí sa s ním nachádzali vo vozidle, utrpeli podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia. Prítomnosť alkoholu bude u nebohého muža zisťovaná pri pitve. Presná príčina dopravnej nehody, miera zavinenia i bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody. Vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi,“ dodáva.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice