Mesto Košice postupne začína s celoplošnou opravou výtlkov, o ich výskyte môžete informovať e-mailom


Foto: Mesto Košice postupne začína s celoplošnou opravou výtlkov, o ich výskyte môžete informovať e-mailom Foto: auto.sk

Po skončení zimného obdobia mesto Košice v uplynulých dňoch začalo s celoplošnou opravou výtlkov. Priaznivé počasie umožnilo spustiť prevádzku obaľovačiek a výrobu asfaltobetónu. Mesto Košice má v rozpočte 2018 na opravu výtlkov vyčlenených 600 000 eur. Do začatia opráv výtlkov boli zabezpečené nevyhnutné opravy výtlkov náhradnou provizórnou technológiou.

Začíname postupne s celoplošnou opravou výtlkov po dlhej zime na hlavných cestných ťahoch, trasách mestskej hromadnej dopravy a na cestách 2. a 3. triedy. Potom prídu na rad cesty 4. triedy, parkoviská, chodníky a medziblokové priestory. Výskyt výtlkov môžu obyvatelia mesta aj tento rok nahlasovať zaslaním ich lokalizácie na mailovú adresu vytlky@kosice.sk Pomôžu nám tak zmapovať ich výskyt. Zároveň ich ale poprosíme o trpezlivosť, že nimi nahlásený výtlk nemusí byť opravený hneď, pretože postupujeme podľa dôležitosti miestnej komunikácie, na ktorej výtlk vznikol a podľa jeho rozsahu,” hovorí námestník primátora mesta Košice Martin Petruško. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Košice