Počas silvestrovskej noci lekári ošetrili 30 pacientov, staršiemu mužovi amputovali časť prstov


Foto: Počas silvestrovskej noci lekári ošetrili 30 pacientov, staršiemu mužovi amputovali časť prstov Foto: ilustračné

Pre košických lekárov bol posledný deň v roku 2017 a začiatok nového roku 2018 náročný, ošetrili viac ako 30 pacientov. Išlo prevažne o poranenia zábavnou pyrotechnikou, ako aj opitých ľudí. Na urgentný príjem do Nemocnice Košice-Šaca priviezli spolu 17 osôb, z toho piati boli pod vplyvom alkoholu.

Na pracoviskách Univerzitnej nemocnice L. Pasteura ošetrili päť osôb po poranení zábavnou pyrotechnikou a dvanásť pod vplyvom alkoholu. Výbuch pyrotechniky spôsobil staršiemu mužovi vážnejšie zranenia, lekári mu museli amputovať časť prstov. Na klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie bol v nedeľu popoludní hospitalizovaný 66-ročný pacient, ktorý sa obaril pri príprave silvestrovskej kapustnice.

Polícia v Košickom kraji nezaznamenala žiadnu vážnu dopravnú nehodu ani mimoriadnu situáciu. Košickí záchranri zasahovali počas silvestrovskej služby v meste Košice a okolí dokopy 84-krát. Najviac výjazdov mali k bolestiam brucha, vysokému tlaku, dušnosti, stavom po kolapse, ale aj pádom a zlomeninám končatín. Zachranári boli privolaný aj k dvom otravám alkoholom a trom cievnym mozgovým príhodam.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: kosicednes.sk