Pred Vianocami došlo v Košiciach k vážnej dopravnej nehode


Foto: Pred Vianocami došlo v Košiciach k vážnej dopravnej nehode Foto: KR ZP Košice

23.decembra 2017 krátko pred 6.30 hodinou ráno došlo v Košiciach k vážnej dopravnej nehode. Občan Ukrajiny šoféroval auto zn. Ranault Master po Buzinskej ulici v Košiciach, spolu s ním sa vo vozidle nachádzalo aj 7 spolujazdcov. Podľa hovorkyne KR PZ v Košiciach z nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s autom zn. Suzuki Ignis. Po náraze skončili mimo vozovky.


„Požitie alkoholických nápojov u vodičov zistené nebolo. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel pri dopravnej nehode vodič vozidla zn.Suzuki Ignis a 2 spolujazdci z vozidla zn. Renault Master ťažké zranenia, vodič vozidla zn. Renault Master a 2 spolujazdci sa zranili ľahko, a 3 spolujazdci z vozidla zn. Renault Master zranenia neutrpeli. Predbežná celková škoda na vozidlách bola vyčíslená na 8.000 eur,“ uviedla Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Polícia vyzýva všetkých vodičov, aby v záujme nielen svojom, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky, dodržiavali všetky ustanovenia a predpisy cestnej premávky, sledovali premávku a venovali jej pozornosť. Opatrnosť a ostražitosť v cestnej premávke sú veľmi dôležité. Len vďaka nim možno predísť tragédiám a škodám na majetku.Zdroj: KR ZP Košice