Chodci, zvýšte opatrnosť! V Košickom kraji došlo k 11 nehodám


Foto: Chodci, zvýšte opatrnosť! V Košickom kraji došlo k 11 nehodám Foto: ilustračné

V priebehu uplynulého týždňa došlo na cestách Košického kraja k 11 dopravným nehodám s účasťou chodca, pričom len počas víkendu sa stali 4 nehody. „Polícia preto vyzýva vodičov, aby predvídali a zbystrili pozornosť všade tam, kde je predpoklad pohybu chodcov, aby mohli včas reagovať. Rešpektovali zvýšený počet chodcov, boli opatrní a ohľaduplní, svoju jazdu prispôsobili poveternostným podmienkam, plne sa venovali vedeniu vozidla a sledovali situáciu v cestnej premávke,“ uviedla Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

V piatok 15. decembra v ranných hodinách došlo na priechode pre chodcov pred miestnymi potravinami v Slovenskom Novom Meste v okrese Trebišov k zrážke chodkyne s osobným autom, chodkyňa utrpela ľahké zranenia. Ďalší chodec v sobotu 16. decembra krátko pred 4. hodinou ráno prechádzal cez cestu na Fibichovej ulici v Košiciach mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. Následne došlo k zrážke s osobným autom, chodec po zrážke s vozidlom ťažké zranenia.

Pravdepodobne z dôvodu nepozornosti vošla krátko po 14. hodine chodkyňa na Štúrovej ulici v Košiciach do jazdnej dráhy električke MHD, chodkyňa ľahké zranenia. V ten istý deň o 19. hodine utrpel ťažké zranenia chodec, ktorý prechádzal po riadne vyznačenom priechode pre chodcov na križovatke Moyzesovej a Zbrojničnej ulice v Košiciach, pričom ho zachytilo osobné auto. Požitie alkoholických nápojov u vodičov vo všetkých prípadoch zistené nebolo. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: KR PZ Košice