Nemocnicu v Trebišove čaká rekonštrukcia, zmodernizujú sa viaceré oddelenia


Foto: Nemocnicu v Trebišove čaká rekonštrukcia, zmodernizujú sa viaceré oddelenia Foto: Nemocnica s poliklinikou Trebišov/facebook

Vybuduje sa nový urgentný príjem, operačná sála, zmodernizuje sa aj pôrodnica. Súčasťou urgentného príjmu bude aj čakáreň s recepciou a bude priamo prepojený na rádiodiagnostické pracovisko i oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS). Poradie ošetrenia pacientov bude založené na modernom triediacom systéme, tzv. triáži. Na rekonštrukciu a nákup medicínskeho vybavenie bude využitý nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške viac než 6,4 milióna eur.

„Tešíme sa, že naša žiadosť o eurofondovú dotáciu bola úspešná. Vďaka príspevku budeme schopní napríklad vybudovať urgentný príjem, ktorý sa stane kľúčovým vo vzťahu k plneniu našich úloh. Našou ambíciou je zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a bezpečnosť pacienta,“ uviedol riaditeľ trebišovskej nemocnice MUDr. Juraj Bazár.

Vďaka dotácii z eurofondov sa pre rádiodiagnostické pracovisko kúpi aj nový moderný CT prístroj 

Ten prinesie spresnenie, skvalitnenie a urýchlenie diagnostiky. „To pocítia predovšetkým pacienti s onkologickými ochoreniami. Lepšia rozlišovacia schopnosť nového CT prístroja totiž umožní diagnostiku ochorenia vo včasnejšom štádiu, kedy je pravdepodobnosť úplného vyliečenia pacienta výrazne vyššia,“ pokračoval Juraj Bazár. CT prístroje novej generácie tiež vyšetrujú pacienta s významne nižšou radiačnou záťažou.

V nemocnici prebehne aj rozsiahla rekonštrukcia operačného traktu, pribudne nová operačná sála a z dnešných piatich sa ich počet zvýši na šesť. Pre operačné sály sa nakúpi aj nové medicínsko-technické vybavenie pre operatérov aj anestéziológov. Prinesie väčšiu bezpečnosť pacienta počas anestézie a jeho rýchlejšie zotavenie a umožní nemocnici využívať najmodernejšie postupy.

Komplexnou rekonštrukciou prejde aj gynekologicko-pôrodnícke a neonatologické oddelenie. Pre rodičky vzniknú v nemocnici nové komfortné pôrodné izby hotelového štandardu, kde bude prebiehať celý pôrod a ktoré nahradia pôrodné sály. „Modernizácia poskytne rodičkám nielen väčší komfort a viac súkromia, ale vytvorí i podmienky pre zavedenie nových postupov v pôrodníctve, ako je bonding či skin-to skin,“ dodal riaditeľ nemocnice.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KSK