POZVÁNKA: Výstava Sila spojenia


Foto: POZVÁNKA: Výstava Sila spojenia Foto: VSM

Žijeme v epoche hluku a dní plných zvukov, hudby, obrazov a mnohých podnetov zvonku aj zvnútra. Ulice a chodníky miest sú zaplavené reklamou s obrovskými farebnými plochami a fotografiami a ponúkajú našej mysli bohatú paletu na vnímanie. V zrakovej pamäti zostávajú stopy a často je preplnená ako naše fotoaparáty a pamäťové karty.

Mnohí hľadáme východisko z dnešnej doby únikom na miesta ticha a stíšenia, alebo hľadáme spojenie a blízkosť ľudí, ktorí s nami kráčajú v dňoch. Večer, po únavnom dni, keď sa snažíme vypnúť prúd myšlienok, dojmov a zážitkov, sa pýtame, kde je to ticho také potrebné na obnovu síl, ako sa nájsť v tomto víre dní a ako vstúpiť dnu, kde prebýva ten pravý hlas. Hľadanie týchto odpovedí predstavuje výstava dvoch sestier, Michaely Klimanovej – Trizuljakovej a Kataríny Böhmovej.

Prístup v tvorbe Michaely Klimanovej – Trizujakovej vychádza z jej dlhodobej skúsenosti s textilným materiálom a pleteninou, kde nekonečnou a trpezlivou prácou, spájaním farieb a štruktúr vznikali v minulosti v jej tvorbe ojedinelé priestorové objekty, odevné i textilné originály. V súčasnosti použitím jemného ručného papiera, jeho kolorovaním a spracovaním dosahuje akoby premiesenú hmotu obrazu, do ktorej vpisuje modlitby a osobné výpovede. Vystavené diela Kataríny Böhmovej, maľby na hodváb, liturgické rúcha a nová technika kombinovanej maľby na kartón, vypovedajú o vnútornom hľadaní a dialógu v tichu dní, uprostred intenzívneho diania prúdenia života.


Miesto: Historická budova VSM
Dátum: 23.11.2017 - 14:00    28.01.2018 - 16:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: VSM