Hurá do škôlky! Košičania môžu svoje deti zapísať len do konca mesiaca. Miesto by malo nájsť každé dieťa


Foto: Hurá do škôlky! Košičania môžu svoje deti zapísať len do konca mesiaca. Miesto by malo nájsť každé dieťa Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Vo štvrtok 2. mája sa začali v Košiciach zápisy do materských škôl, ktoré potrvajú do konca mesiaca. Rodičia majú na výber z 56 materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, pričom každá škôlka má individuálne stanovené podmienky.

Rodičia musia pri zápise predložiť vyplnenú a podpísanú žiadosť o prijatie dieťaťa spolu s lekárskym potvrdením o zdravotnej spôsobilosti a očkovaní. Zápisy sú povinné pre všetky deti, ktoré do konca augusta 2024 dovŕšia päť rokov, pričom prednostne budú prijímané deti na základe trvalého bydliska. Rozhodnutie o prijatí dieťaťa bude závisieť od kapacitných možností jednotlivých materských škôl.

Mesto plánuje aj naďalej rozširovať kapacity svojich materských škôl za účelom zvyšovania dostupnosti vzdelávacích miest pre deti. Vďaka investíciám do škôlok v minulých rokoch mesto úspešne zvýšilo kapacitu o vyše stovky miest, čo umožnilo prijať väčšie množstvo detí, aj tých dvojročných.

Mesto Košice rozšírilo kapacity MŠ Šafárikova 4 a MŠ Muškátova 7 v mestskej časti Západ a MŠ Hemerkova 26 na Sídlisku KVP. Vďaka tomu mohli tieto vyťažené škôlky prijať o 60 detí navyše. Okrem toho sa na MŠ Galaktická sa zrekonštruovali priestory pre 120 detí, v MŠ Húskova pribudli možnosti na vzdelávanie 44 detí a v škôlke na Muškátovej pre 88 detí. Od začiatku tohto školského roka sa rozšírila kapacita MŠ Oštepová o 44 detí a v MŠ Lorinčík, ktorej kapacita vzrástla o 5 detí,” priblížilo mesto svoje úspechy.

Najbližším zámerom je rozšíriť kapacitu škôlok v mestských častiach Pereš, Sídlisko KVP a Barca.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu