Máte problémy s DPF filtrom v aute? V Košiciach ponúkajú modernú a šetrnú metódu čistenia


Foto: Máte problémy s DPF filtrom v aute? V Košiciach ponúkajú modernú a šetrnú metódu čistenia

Filter pevných častíc (DPF filter) je zariadenie určené na filtráciu sadzí z výfukových plynov motora. Väčšina týchto filtrov je navrhnutá tak, aby vždy po určitom čase spálila nahromadené častice aktívnymi prostriedkami. Tento proces je známy ako regenerácia.

Pokiaľ z nejakého dôvodu zlyhá (poškodenie filtra, časté prerušovanie regenerácie…), filter začne hromadiť častice až dovtedy, kým sa úplne nezanesie. Tento stav môže spôsobiť zníženie výkonu motora, zvýšenú spotrebu paliva a v niektorých prípadoch dokonca poruchy výfukového systému. Takéto auto navyše nemusí prejsť cez STK.

Pri návšteve autoservisu sa majiteľ vozidla dozvedá cenu nového filtra, ktorá sa pohybuje v stovkách až tisícoch eur a to aj pri starších ročníkoch výroby auta. Nie všetci pritom vedia, že v takomto prípade existuje aj lacnejšia možnosť v podobe záchrany pôvodného filtra. 

Čistenie, regenerácia, renovácia alebo ľudovo povedané repas filtra pevných častíc sa dá zrealizovať aj inými spôsobmi. Takými, ktoré šetria peniaze v porovnaní s nákupom nového filtra.

Aké sú možnosti čistenia DPF filtra v Košiciach?

V Košiciach funguje spoločnosť vykonávajúca profesionálne čistenie DPF/FAP filtrov na certifikovanom zariadení (TŰV NORD), pracujúcom na princípe presne dávkovaných tlakových impulzov biologických rozpúšťadiel a následným dokonalým vysušením. Po čistení dosiahne váš filter opäť účinnosť až 98%.


Na službu pritom dáva záruku 24 mesiacov a ďalších 100 000 kilometrov. Firma využíva jedinečnú technológiu na trhu, ktorá čistí všetky typy filtrov pevných častíc z osobných vozidiel, autobusov a nákladných vozidiel a takisto aj chladiče a medzichladiče.

Na rozdiel od ostatných spôsobov regenerácie, je táto technológia šetrnejšia voči štruktúre DPF filtra a nedochádza tak k jeho narušeniu a poškodeniu ako u metód, ktoré využívajú k vypaľovaniu veľmi vysoké teploty.

Ekologické čistenie na certifikovanom stroji

Táto profesionálna služba čistenia DPF filtrov v Košiciach ponúka efektívne a šetrné riešenie, ktoré šetrí hlavne vašu peňaženku. Okrem toho je ekologické a neškodí ani životnému prostrediu.

Ozvite sa na čísle 0911 213 323 ešte dnes a zistite viac o tom, ako môžeme zlepšiť výkon motora, zároveň znížiť náklady na servis a prejsť cez STK bez komplikácií. Cena čistenia sa pohybuje v rádovo nižších sumách ako cena nového filtra a dá sa zrealizovať aj v rámci jedného dňa. Na miesto stačí prísť priamo autom a mechanici sa už postarajú o demontáž aj montáž filtra.

Službu čistenia DPF/FAP filtrov na certifikovanom stroji nájdete v Košiciach na ulici Dopravná 2820/12. Otvorené je denne od 08:00 do 16:30 hod., alebo po telefonickej dohode aj mimo pracovných hodín a v sobotu.

Viac informácií nájdete aj na webe www.cistenie-dpf-kosice.sk.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok