13 november 2017 - 11:07

Polícia pripravuje akciu s názvom „Poď s nami merať!, úseky si môžu občania navrhnúť sami

Foto: Polícia pripravuje akciu s názvom „Poď s nami merať!, úseky si môžu občania navrhnúť sami
Foto: ilustračné

Polícia pripravuje ďalšiu akciu, v ktorej môžu sami občania navrhnúť, kam pôjdu policajti merať rýchlosť. Okrem toho, že ľudia môžu určiť konkrétne miesta, kde sa policajti postavia s radarom, si môžu aj osobne prísť pozrieť priebeh akcie. Policajná akcia s názvom „Poď s nami merať!“ sa uskutoční 25. novembra 2017 v čase od 09:00 do 16:00 hod..

Neprimeraná rýchlosť jazdy je aktuálne prvou najčastejšou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd a druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd.  Preto sa polícia rozhodla pripraviť dopravno-preventívnu akciu zameranú najmä na dodržiavanie najvyššej dovolenej a ustanovenej rýchlosti jazdy v úzkej spolupráci.

Miesta, na ktorých sa bude merať je možné navrhovať v dňoch od 13. do 16. novembra 2017. Tieto návrhy úsekov ciest je potrebné nahlasovať prostredníctvom stránky  Ministerstva vnútra Slovenskej republiky - http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=naplanuj-policii-miesto-kontroly-pod-s-nami-merat  kde nájdete všetky informácie k zaslaniu údajov.

Zaslané návrhy polícia vyhodnotí a zoznam miest, na ktorých sa bude merať zverejní, aby ste sa jej mohli zúčastniť. Vodičov, ktorí budú mať veľmi „ťažkú nohu na plyne“ vyrieši polícia za spáchanie závažného priestupku nekompromisne, aj keď ide o dopravno-preventívnu akciu.1 zdieľaní
Zdroj: MV SR
Dopravný servis
Beniakovce
Stacionárny radar
10:13
centrum
Prekážka na ceste
10:13
Beniakovce
Prekážka na ceste
10:12
Bidovce
Policajná hliadka
10:12
Beniakovce
Práca na ceste
09:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.