Výrobný závod spoločnosti Minebea v Košiciach zamestná viac ako 1100 nových zamestnancov


Foto: Výrobný závod spoločnosti Minebea v Košiciach zamestná viac ako 1100 nových zamestnancov Foto: Mesto Košice

Nový výrobný závod bol v piatok 15. júna 2018 slávnostné otvorený, ktorého výstavba trvala 10 mesiacov. Závod spoločnosti Minebea bude zameraný na výrobu mechatronických pohonných zariadení a elektromotorov pre priemysel, vrátane automobilového, ako i na výrobu špeciálnych elektromechanických výrobkov. Jeho súčasťou bude aj vývojové a výskumné centrum. Spustenie výroby sa plánuje v niekoľkých etapách.

Je to dobrá správa nielen pre Košice, ale aj pre celú Slovenskú republiku. Máme tú česť otvárať závod, ktorý do tohto regiónu prinesie viac ako 1100 nových pracovných miest,“ uviedol pred otvorením závodu premiér, Peter Pellegrini.

Skupina MinebeaMitsumi má v súčasnosti 68 dcérskych spoločností a pobočiek, ktoré zamestnávajú vyše 100 000 ľudí. Prezident MinebeaMitsumi Yoshihisa Kainuma uviedol, že závod v Košiciach chcú dať do plnej prevádzky čo najskôr a spoločnosť by v budúcnosti chcela jeho ďalšie rozšírenie. 

Firma už zamestnáva prvé desiatky zamestnancov, ďalších plánuje prijať v najbližšom období. Do troch rokov by sa mala začať budovať aj nová štvorprúdová cesta, ktorá by vyriešila dopravu do priemyselného parku, pričom sa ráta aj s električkovou traťou. Tá by mala viesť až na letisko. „ Vláda už na tento účel vyčlenila financie vo výške asi 24 miliónov eur,” dodal minister hospodárstva SR, Peter Žiga. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Košice