Policajná akcia s názvom kukláči: zaistili vyše 150 kusov omamných tabliet na lekársky predpis


Foto: Policajná akcia s názvom kukláči: zaistili vyše 150 kusov omamných tabliet na lekársky predpis Foto: KR PZ Košice

V piatok 15. júna 2018 prebehla policajná akcia zameraná drogovú trestnú činnosť v mestskej časti Košice Staré mesto. Počas policajnej akcie s názvom kukláči zadržali 60-ročného muža v jeho byte. Polícia pri domovej prehliadke zaistila väčšie množstvo tabliet (vyše 150 kusov) s obsahom účinnej látky buprenorfin, ktorá je zaradená medzi omamné a psychotropné látky, pričom tieto tablety je možné zaobstarať si len na lekársky predpis.

Taktiež bola zaistená neznáma biela kryštalická látka i biely prášok. Zaistené veci boli zaslané na expertízne skúmanie na Kriminalistický a expertízny ústav PZ Košice, a sú predmetom ďalšieho znaleckého skúmania. Zaistené množstvo tabliet predstavuje najmenej 69 obvyklých jednorazových dávok drogy,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach 60 - ročného muža z Košíc obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Obvinený muž si podľa doterajšieho vyšetrovania od apríla tohto roku od doposiaľ nestotožnených osôb v mieste bydliska i v jeho okolí opakovane zadovažoval omamné a psychotropné látky, ktoré prechovával v mieste bydliska. Tieto následne vymieňal a predával ďalším osobám v rôznych množstvách,“ dadala.

Obvinený muž, ktorý sa obdobnej trestnej činnosti dopúšťal už v minulosti, je stíhaný väzobne. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Košice