Predseda KSK navštívil po Gemeri aj Spiš, diskutovalo sa o zlom stave ciest a cestovnom ruchu


Foto: Predseda KSK navštívil po Gemeri aj Spiš, diskutovalo sa o zlom stave ciest a cestovnom ruchu Foto: KSK

V rámci návštevy inštitúcií Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka po Gemeri navštívi Spiš. Jeho oficiálne návšteva 13. februára 2018 bolo mesto Spišské Valachy kde sa stretol aj s primátorom Ľubomírom Fifikom. Po tomto stretnutí sa tím predsedu kraja presunul do Spišskej Novej Vsi, kde ho, podobne ako vo Vlachoch, privítali predstavitelia mesta na čele s primátorom Jánom Volným. Následne diskutoval okrem mestských aj s krajskými poslancami za spišský región.


Nosnými témami, ktoré sme počas diskusie preberali, bol pomerne zlý stav ciest 2. a 3. triedy v tomto regióne, teda ciest, ktoré sú v správe KSK. Páni poslanci ma upozornili tiež na kritický stav mnohých mostných konštrukcií. Ďalej sme sa zhovárali o možnostiach podpory cestovného ruchu formou rozšírenia cyklotrás,” uviedol Rastislav Trnka predseda KSK.

Župan KSK neobišiel ani Gymnázium na Školskej ulici a následne navštívil Strednú odbornú školu drevársku.


Na školách poskytol župan priestor na diskusiu študentom, ktorí neváhali a pýtali sa na témy, ktoré trápia nielen ich samotných, ale aj región Spiša a okolia. „Nebudem preháňať, keď poviem, že Spiš a zvlášť ľudia, ktorí tu žijú, sú mi veľmi blízki. Táto cesta to len opäť potvrdila. Na druhej strane si plne uvedomujem, že je to región, ktorý bojuje s množstvom problémov a niektoré z nich sú dlhodobého charakteru a riešili sa minimálne alebo vôbec. Verím však, že sa vďaka spoločnému úsiliu pohnú veci dopredu,” dodal Rastislav Trnka.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KSK