Práce na trati v okresoch Košice a Spišská Nová Ves prinesú dočasné zmeny v železničnej doprave


Foto: Práce na trati v okresoch Košice a Spišská Nová Ves prinesú dočasné zmeny v železničnej doprave Foto: Facebook/ZSSK

Železničná doprava bude v okrese Košice od utorka 14. mája do piatka 17. mája obmedzená. Na trati Košice – Moldava nad Bodvou mesto bude prebiehať úprava infraštruktúry. Viaceré vlaky preto dočasne nahradia autobusy. Informovala o tom Železničná spoločnosť Slovensko. 

Náhradné autobusy budú zastavovať pred staničnou budovou na zastávke MHD (linka č. 24) v Košiciach, pred staničnou budovou vo Veľkej Ide, na autobusových zastávkach „Cestice, Jednota“, „Čečejovce, Jednota“ a „Mokrance, Jednota“ a tiež v Moldave nad Bodvou pred staničnou budovou, v Moldave nad Bodvou mesto na Termináli integrovanej osobnej prepravy (TIOP) a v Turni nad Bodvou pred staničnou budovou.

Zoznam vlakov, ktoré budú nahradené autobusmi, nájdete TU.


„Predpokladané meškanie vlakov dotknutých výlukou môže byť približne 25 minút. V prípade väčšieho meškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov,“ upozorňuje Železničná spoločnosť Slovensko. 

Dočasná zmena strany nástupu a výstupu na zastávkach

Pracovať budú aj na trati Spišská Nová Ves – Markušovce. V dôsledku výlukových prác sa bude na zastávke Teplička nad Hornádom v piatok 17. mája v čase od 7:40 do 14:30 hod. vystupovať a nastupovať v smere do Markušoviec na opačnej strane, vľavo v smere jazdy vlaku.

Vystupovať a nastupovať sa bude v smere do Markušoviec na opačnej strane, vľavo v smere jazdy vlaku, aj na zastávkach Olcnava, Vítkovce, Chrasť nad Hornádom a Matejovce nad Hornádom, a to v sobotu 18. mája a v nedeľu 19. mája v čase od 7:30 do 14:20 hod. Dôvodom je úprava infraštruktúry na trati Spišské Vlachy – Markušovce


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu