Predseda Košického samosprávno kraja v rámci návštevy inštitúcií KSK navštívil Rožňavu


Foto: Predseda Košického samosprávno kraja v rámci návštevy inštitúcií KSK navštívil Rožňavu Foto: KSK

Župan Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka včera 7. februára 2018 v rámci návštevy inštitúcií, ktoré sú v pôsobnosti KSK navštívil mesto Rožňava. Ráno sa stretol s primátorom mesta Pavlom Burdigom, zástupcom primátora, prednostkou mestského úradu a hlavnou kontrolórkou. Následne sa v priestoroch radnice uskutočnila diskusia s poslancami mestského zastupiteľstva. Venovali sa témam, ktoré najviac ťažia mesto, aj samotný región. Rozoberal sa aj rozvoj turizmu na Gemeri, rekonštrukcia cesty cez Pačanský kopec, ktorú predseda kraja avizoval vo svojom volebnom programe.

„Výjazdové stretnutia v Rožňave sú v súlade s mojim programom pod pracovným názvom „Župan na kolesách“, ktoré som avizoval už pred voľbami. Počas prvých 100 dní môjho pôsobenia v úrade plánujem navštíviť väčšinu okresných miest v rámci kraja. Viem, že to bude popri ostatných povinnostiach náročné, ale vyviniem maximálne úsilie, aby sa to podarilo. Cieľom je osloviť  zástupcov miest a inštitúcií, ktoré sú v pôsobnosti KSK, aby sme sa spoznali a na strane druhej, aby som vedel o ich problémoch, ktoré sa v budúcnosti môžu systémovo riešiť na úrovni kraja,“ povedal k návšteve Rožňavy predseda KSK.

Župan Košického samosprávneho kraja počas svoj návštevy v Rožňave navštívil Gemerské osvetové stredisko a Banícke múzeum.

„Musím povedať, že všetky jednania sa viedli vo veľmi korektnej a konštuktívnej atmosfére a bol som milo prekvapený vysokou úrovňou osvetového strediska. Taktiež ma teší, v akom stave sa nachádza rekonštrukcia Banického múzea a chystaná expozícia, ktorá sa plánuje otvoriť v máji. Opäť raz som sa presvedčil, že nadšenie jednotlivcov v kombinácii s vhodnou podporou môže v praxi reálne prinášať veľmi kvalitné výsledky. A to aj v regióne, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté na Slovensku. Už teraz sa teším na opätovnú návštevu,“ dodal Rastislav Trnka predseda KSK.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KSK