Je toto možné? Taxikár vyhodil z auta chlapca so sadrou na nohe. Nechel totiž stáť v zápche na Jazere


Foto: Je toto možné? Taxikár vyhodil z auta chlapca so sadrou na nohe. Nechel totiž stáť v zápche na Jazere Foto: Facebook/Peter Sovák

Cesta taxíkom prináša rôzne príhody. Niektoré sú príjemné, iné zas menej. Svetlo sveta však uzrú najmä tie, ktoré zanechajú horkú pachuť po tom, čo sa obyčajná cesta domov neplánovane skomplikuje.

Príkladom je aj situácia, s ktorou sa podelil Peter na sociálnej sieti. Jeho syn absolvoval operáciu prsta, a tak sa z nemocnice potreboval dostať domov. Doprovod mu robila mama a priateľka, keďže nohu mal zasadrovanú a barle ešte neobdržal. Do nemocnice si preto privolali taxík, ktorý ich mal odviezť až na Rovníkovú ulicu v mestskej časti Nad Jazerom.

Na Jazero síce došli, ale nie tam, kam si zaplatili. Pri čerpacej stanici na Levočskej ulici ich taxikár vysadil so slovami, „za 5,60 eur ďalej nejdem, lebo je zápcha”. O to väčšia drzosť z jeho strany prišla po tom, keď sa ho opýtali, ako sa majú so synom, ktorý je očividne po ťažkom zranení a ošetrení, dostať domov. Jeho odpoveď bola „električkou“

„A samozrejme, že suma, čo bola cez aplikáciu vyplatená, tá mu ostala celá. Tak dúfam, že takýto h****i už nebudú na taxíkoch jazdiť a prídu o licencie… Takýto taxikári nemajú nič so službou ľuďom,” napísal nahnevaný Peter.


Na príspevok reagovali pohoršene aj mnohí ďalší. Niektorí sami uviedli, že s týmto vodičom majú osobnú skúsenosť. A tiež nebola najlepšia. „Tak to je pekné chapúnstvo. Treba mu napísať ,dobré’ recenzie, aby už nemal koho voziť,” odkázala Janka.

„No tak na toho natrafiť, dostal by tak naložené, že by ma odniesol zadarmo… Chápem, že na Jazere je to samá zápcha, ale on s tám musí počítať a jazdu môže odmietnuť vopred… Keď sa mu nechce, nech to nerobí,” odkázal Lukáš. „Tak ľudskosť vymrela a ten taxikár nemá srdce… Ale všetko sa raz vráti ako bumerang,” reagovala Iveta.

Podľa niektorých komentujúcich je tento taxikár „známa firma“ a nielenže jazdí ako vodič Boltu, dokonca má mať aj vlastnú taxislužbu. Ak sa však k zákazníkom správa podobným spôsobom, možno ich čochvíľa nebude mať.

„Vzniknutá situácia nás skutočne mrzí a chlapcovi a jeho rodičom sa ospravedlňujeme. Obrátili sme sa so žiadosťou o vysvetlenie na partnerského vodiča. Nie je pre nás akceptovateľné, ak sa vodič svojvoľne rozhodne ukončiť jazdu na inom mieste bez dohody s cestujúcim. Celú situáciu aktuálne prešetrujeme a budeme ju riešiť v súlade s našimi internými postupmi,” znelo stanovisko spoločnosti Bolt.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu