VIDEO: Umenie či nevkus? Obyvateľov KVP pohoršil zhluk písmen na fasáde budovy


Foto: VIDEO: Umenie či nevkus? Obyvateľov KVP pohoršil zhluk písmen na fasáde budovy Foto: Facebook/KVP- najkrajšie sídlisko v Košiciach/Pozitívum Newiemasi Negatívum

V skupine zameranej na situácie a reálie spojené s mestskou časťou KVP sa objavilo video, pri ktorom sa mnohí chytajú za hlavu. Zachytáva totiž muža na vysokozdvižnej plošine, ktorý maľuje na fasádu budovy na ulici Titogradská akési nápisy. Vskutku to vyzerá ako zhluk náhodných písmen, čo si vyžiadalo niekoľko pohoršených ale aj vtipných reakcií.

„To čo má byť?” opýtala sa Michelle. „To je asi to novodobé umenie, kde ucekla pointa,” vysvetlil humorne Ladislav a pokračoval: „Ako street art v pohode, ale toto konkrétne tak hnusne vyzerá, jak niekde v ghette. Človek na to pozrie a si myslí, že prichádza do osady a nie na ulicu.”

„Umelecké dielo? Hrúza na bloku,” zhodnotila Ružena. „Aj na Wurmovej bola taká plošina, ak im takto zničia zateplený barák tak… Strašne,” skonštatovala Zuzana.A hoci by sa mohlo zdať, že si niekto len robí srandu, má to svoje vysvetlenie. Na sídlisku totiž začal Street Art Festival, ktorý organizuje práve samospráva. „Do ulíc prichádzajú farby a umenie. Celý týždeň môžete sledovať profesionálnych umelcov, ako transformujú obyčajné budovy na zaujímavé a farebné miesta,” napísali na sociálnej sieti.

Veľkorozmerné muraly dostanú nový šat na už spomínanej Titogradskej 2, Wurmovej 3, Starozagorskej 6 a 21 a na Základnej škole Starozagorská. Menšie muraly nájdete na Jána Pavlla II., Zombovej 1 či Základnej umeleckej škole Vlada Urbana.

Vrcholom celého týždňa budú kratívne víkendové workshopy, kde si môže svoje zručnosti vyskúšať aj verejnosť. V nedeľu ožije Drocárov park streetfoodom, DJ setom a hlavným prekvapením bude vystúpenie Separa.

Zdroj: Facebook/Mestská časť Košice - Sídlisko KVP

Prečítajte si viac: