Slovenská premiéra hry Joëla Pommerata, držiteľa prestížnej Ceny Moliéra v Štátnom divadle Košice


Foto: Slovenská premiéra hry Joëla Pommerata, držiteľa prestížnej Ceny Moliéra v Štátnom divadle Košice Foto: Štátne divadlo Košice

Bude to prekvapivé, ale hra Joëla Pommerata Znovuzjednotenie Koreií nie je vôbec o politike. A nie je ani o Slovensku a Kórei. Ale mohla by byť o rozdeleniach vo svete mužov a žien, o rozdielnosti v našich vzťahoch a o hľadaní cesty k sebe. Alebo o komplikáciách vzájomných neporozumení, ktoré nášmu zjednoteniu bránia. Sled krátkych situácií, niekedy ironických, niekedy groteskných, inokedy absurdných, ale predovšetkým ľudských, spája práve to zjednotenie.

Autor našiel inšpiráciu v Ingmarovi Bergmanovi, Edwardovi Albeem či Arthurovi Schnitzlerovi a v ich postavách manželiek, mužov, neviest, ženíchov, sestier, prostitútok, kňazov, šéfov, sekretárok, veľkých lások i sklamaní. Spolu 24 mužov a 28 žien, ktorí milujú, zamilovali sa, alebo milujú niekoho iného, alebo iba počuli o láske. Je to napínavý večer množiny vzťahov, ktorý pripravil jeden z najzaujímavejších zjavov súčasného francúzskeho divadla. Kombinácia vzťahov v brilantných dialógoch povie čosi o tom, prečo je to medzi severom a juhom tak vzrušujúco komplikované. Diváci Štátneho divadla Košice uvidia hru Znovuzjednotenie Koreií v réžii Júlie Rázusovej v slovenskej premiére.


Miesto: Štátne divadlo Košice
Dátum: 16.02.2018 - 19:00


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Štátne divadlo Košice