Nové medicínske vybavenie nemocnica v Spiškej Novej Vsi plánuje nakúpiť do troch rokov


Foto: Nové medicínske vybavenie nemocnica v Spiškej Novej Vsi plánuje nakúpiť do troch rokov Foto: ilustračné

Nemocnica v Spiškej Novej Vsi plánuje počas najbližších troch rokov nakúpiť modernejšie vybavenie. Využije na to nenávratny finančný príspevok, ktorý získala z eurofondov vo výške 2,5 milióna eur. Pribudne nové CT, mobilný ultrazvuk či röntgenové prístroje, vybavenie operačných sál alebo špeciálne inkubátory pre novorodencov. Minulý rok nemocnica uviedla do prevádzky oddelenia urgentnej a multiodborovej intenzívnej starostlivosti novej generácie, čo bola najvýznamnejšia a najväčšia investícia od vzniku nemocnice.

„Zásadným spôsobom sme vtedy zmenili procesy a usporiadanie oddelení tak, aby sme pacientovi dali tú najkvalitnejšiu a najefektívnejšiu zdravotnú starostlivosť. Vytvorili sme tak unikátny model pre celé Slovensko. V iniciálnej fáze projektu sme zabezpečili najpotrebnejšie nové prístrojové vybavenie, vďaka dotácii je možné kompletne vybaviť oddelenia novou prístrojovou technikou,“ uviedla riaditeľka spišskonovoveskej nemocnice MUDr. Renáta Šuláková.

Nemocnica v Spišskej Novej Vsi by mala zmluvu o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu podpísať v najbližších týždňoch

V nemocnici by tiež mal pribudnúť prenosný ultrazvukový aj röntgenový prístroj, ktoré umožnia diagnostikovať pacienta priamo pri jeho lôžku. Rádiodiagnostické oddelenie, ktoré je priamo prepojené s urgentným príjmom a OAMIS, dostane nový počítačový tomograf (CT). Ten spresní, urýchli a skvalitní diagnostiku.

„Najmodernejšie medicínske zariadenia tohto typu neustále napredujú a umožňujú tak lekárom odhaľovať závažné ochorenia v oveľa včasnejšom štádiu. Najmä u onkologických pacientov sa tak pravdepodobnosť úplného vyliečenia zvyšuje,“ dodala riaditeľka nemocnice. CT prístroje novej generácie majú významne nižšiu radiačnú záťaž pre pacienta. Okrem CT plánuje nemocnica nahradiť aj svoj súčasný ultrasonograf a röntgen. Nemocnica investuje aj do vybavenia oboch svojich chirurgických operačných sál. Pribudnú nové anestéziologické prístroje, operačné stoly a operačné svetlá, artroskopická veža.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KSK