Piesne Vlada Železňáka Vás zoznámia Košicami


Foto: Piesne Vlada Železňáka Vás zoznámia Košicami Foto: Vlado Železňák

Košický pesničkár Vlado Železňák vydal po 15 rokoch v poradí tretí album. Svoju novinku nazvanú 7 divov Košíc si sám produkoval, aranžoval, otextoval, nahral a samozrejme aj zaspieval. Počas rokov, keď nevydával svoje autorské albumy sa Vlado venoval populárnym detským televíznym projektom Hviezdička a Zlatá brána, ktoré boli tak úspešné, že za CD Pesničky z Hviezdičky získal Zlatú a Platinovú platňu.

„K napísaniu albumu ma svojimi potulkami mestom inšpiroval populárny košický sprievodca Milan Kolcun. Toto moje CD je takým hudobno - textovým bedekerom po atraktívnom centre Košíc a hudobným sprievodcom po jeho hlavných dominantách,“ vysvetľuje Vlado. Vraví, že cédečko nemá rádiové ambície, ale v prvom rade má poslucháča svojimi pesničkami zoznámiť s mestom. „Denne prechádzam centrom Košíc a poznám ho z rôznych polôh. Ranné, pomaly sa prebúdzajúce, niekedy zasa plné turistov vychutnávajúcich si dobrú kávu, inokedy upršané, či veselé s hlasnou muzikou… Tieto rôzne nálady mesta som zachytil v mojich pesničkách. Okrem toho - pešie potulky po mestách existujú a sú populárne, ale o hudobných som ešte nepočul, tak som si ich vymyslel,“ hovorí spevák a s úsmevom dodáva, že ak sa vám nechce chodiť von, sadnete si do kresla, nasadíte si slúchadlá a s košickými atrakciami vás zoznámia jeho piesne.

Košický spevák si na album pozval aj dvoch speváckych hostí. Skladbu Dóm svätej Alžbety naspieval Vlado Železňák mladší a úsmevným oživením je pieseň Budem sprievodcom ako Milan Kolcun, ktorú si zaspieval malý spevák Andree, syn bývalej československej vicemiss a televíznej redaktorky Andrei Tatarkovej. Bonusom tohto albumu je samostatné DVD s hudobným klipom ku pôvodnej soundtrackovej skladbe autora a interpreta Vlada Železňáka mladšieho 7 divov Košíc, ktorá bola ocenená ako jediná skladba zo Slovenska v európskej klavírnej súťaži firmy Yamaha. Verejnosti bude album predstavený v utorok 19. decembra 2017 o 17.00 hod. v rámci programu Košických rozprávkových Vianoc 2017 na Hlavnej ulici.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: N. Novotná