V Spišskej Novej Vsi sa samovoľne pohol rušeň. Zastavili ho až za Markušovcami


Foto: V Spišskej Novej Vsi sa samovoľne pohol rušeň. Zastavili ho až za Markušovcami Foto: Ilustračné foto/pexels.com

V sobotu 2. marca na koľajniciach na východnom Slovensku došlo k netradičnej situácii. V Spišskej Novej Vsi sa samovoľne pohol rušeň. Zastaviť ho sa podarilo až za obcou Markušovce.

V dôsledku toho bola od 19:23 hod. do 20:30 hod. prerušená železničná doprava v úseku Spišská Nová Ves - Markušovce - Spišské Vlachy. Následne sa podľa televízie JOJ čiastočne obnovila na druhej traťovej koľaji.

Železničná spoločnosť Slovensko na svojom webe informovala o viacerých meškaniach vlakov, ktoré spôsobila daná udalosť. Podľa informácií železníc uvoľnený rušeň patril nákladnému dopravcovi LRL - Lokorail.

„Rušeň bol odstavený a pravdepodobne nebol dopravcom zaistený. Došlo k rozrezu výhybky číslo jeden smerom na Markušovce. Upovedomil na to výpravca Železníc Slovenskej republiky,“ uviedla hovorkyňa železníc Vladimíra Bahýlová.


Aj napriek tomu, že na zastavenie rušňa boli v Markušovciach po prvej koľaji uložené zarážky, nepodarilo sa ho zastaviť. Ďalšie zarážky boli uložené za Markušovcami v smere na Spišské Vlachy. Až na danom úseku sa rušeň napokon podarilo zastaviť.

„Rušeň mohol ísť rýchlosťou aj 60 kilometrov za hodinu. Prešiel úsek 17 kilometrov. Našťastie, k zrážke nedošlo, keďže zamestnanci ŽSR pohotovo zareagovali,“ dodala Bahýlová.

Škody spôsobené danou situáciou sú predmetom vyšetrovania. Na stiahnutie vozidla bol vyslaný rušeň Železničnej spoločnosti Cargo zo Spišskej Novej Vsi.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: