Nový župan Rastislav Trnka: V tejto zostave vieme spolupracovať, občania čoskoro pocítia zlepšenie


Foto: Nový župan  Rastislav Trnka: V tejto zostave vieme spolupracovať, občania čoskoro pocítia zlepšenie

Na dnešnom stretnutí v hoteli Dubná skala v Žiline sa na pozvanie Eriky Jurinovej, nadchádzajúcej predsedkyne Žilinského samosprávneho kraja, stretli spolu štyria budúci lídri krajov a jeden viceprimátor. Novozvolení župani po prvom stretnutí deklarovali snahu spolupracovať, zároveň sa dohodli na Zásadách slušného župana, ktorú by mali v najbližšom čase pretaviť v memorandum.

To by mali župani, medzi nimi aj Rastislav Trnka, podpísať už na najbližšom stretnutí. Pred tlačovým brífingom spolu diskutovali okrem Trnku aj Erika Jurinová (zvolená županka za Žilinský kraj), Jozef Viskupič (zvolený župan za Trnavský kraj), Milan Majerský (zvolený župan za Prešovský kraj kraj) a Mikuláš Krippel (budúci vicežupan za Bratislavský kraj). Noví predsedovia rokovali o tom, ako efektívne spolupracovať medzi krajmi, keďže viacero problémov je spoločných a presahujú geografické hranice jednotlivých samospráv.

Nový župan Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka sa vyjadril, že počas kampane častokrát počul názor, že je dobré, ak je župan z zo strany, ktorá je vo vláde. „Chceme dokázať, že nie je podstatné to, či je alebo nie je župan z vládnej strany. Podstatné je, s akým záujmom chce župan vykonávať svoju funkciu,“ uviedol Trnka. 

 Nový župan vyjadril aj potešenie z toho, že sa politikom darí spolupracovať naprieč politickým spektrom. Podľa jeho slov by obyvatelia Košického samosprávneho kraja mohli pocítiť prvé výsledky práce už čoskoro. Napomáhať tomu bude aj spoločný postup novozvolených županov, do spolupráce boli prizvaní všetci ôsmi. 

„Napriek tomu, že ani my nie sme z jednej strany, vieme spolupracovať a vytvoriť silu, ktorá dokáže pohnúť verejné veci tak, aby občania boli spokojní a cítili prínos v našich krajoch. Myslím si, že v tejto zostave sa nám to podarí a občania čoskoro pocítia zlepšenie,“ dodal Rastislav Trnka.

 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu