Na najväčšom košickom sídlisku aj tento rok pribudne Beach Plaza Terasa, otvoria ju už 7. júla


Foto: Na najväčšom košickom sídlisku aj tento rok pribudne Beach Plaza Terasa, otvoria ju už 7. júla Foto: Košice - Západ

Projekt Beach Plaza Terasa nie je na najväčšom košickom sídlisku novinkou. Aj tento rok bude na Terasu privezených viac ako 100 ton piesku, ktorý na námestí v centre košického Západu pred OC Galéria vytvorí priestranstvo určené predovšetkým na letné plážové športy a sprievodné aktivity.

Medzi TOP podujatia tohto leta, a to nielen na Terase ale i v celých Košiciach, nepochybne budú patriť „áčkové“ Majstrovstvá SR v plážovom volejbale v dňoch 28. - 29. júl, či Východný pohár v tomto olympijskom športe v polovici júla (14.–15.7.). Okrem toho sa aj počas ostatného víkendu na Terase bude športovať. Či už to bude Terasa Fitness Day v sobotu 21. júla, alebo jedinečná Zumba v piesku, 3-hodinový maratón s viacerými inštruktormi - Karibik Zumba Night, v piatok 20. júla.

Úplný úvod projektu bude pariť deťom a ich rodičom 7. júla, kedy si svoje zručnosti zmerajú v stavaní pieskových hradov a postavia možno svoj vysnívaný zámok, alebo si len tak pripomenú dovolenkovú atmosféru pri mori. Tradične nebudú chýbať ani sprievodné kultúrne aktivity ako pravidelné divadelné utorky, filmové stredy s aktuálnymi česko-slovenskými kinohitmi, hudobné štvrtky s kapelami a rodinné piatky s detskými atrakciami ako nafukovadlá či tvorivé dielne a aktivity v piesku“, pozýva vedúci kultúry košickej Terasy, Dominik Béreš.

Športové kluby budú mať možnosť si prísť zadarmo zahrať plážový volejbal, počas pracovných dní v čase od 10:00 hod. do 20:00 hod., ihrisko si môžu aj dopredu rezervovať na e-maile atrium@kosicezapad.sk. Kompletný program tohto letného projektu „Beach Plaza Terasa“ nájdete na webe www.kosicezapad.sk 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Košice - Západ