Najväčšia letecká spoločnosť v Európe prichádza do metropoly východu, lietať bude do Londýna


Foto: Najväčšia letecká spoločnosť v Európe prichádza do metropoly východu, lietať bude do Londýna Foto: Letisko Košice

Ryanair je írsky letecký dopravca, ktorý v roku 2017 prepravil vyše 130 miliónov cestujúcich.  Do metropoly východu bude lietať zo svojej najnovšej základne na letisku Londýn Southend. Nová linka bude prevádzkovaná od letného letového poriadku 2019 3‐krát týždenne lietadlom typu Boeing 737‐800 s kapacitou 189 sedadiel. Prvý let je naplánovaný na 2.4.2019. Letenky od 24,99€ (jednosmerne vrátane príručnej batožiny) budú v predaji od 15.6.2018 na www.ryanair.com.

Ryanair denne vypraví vyše 2 000 letov prostredníctvom svojej obrovskej flotily pozostávajúcej zo 430 lietadiel typu Boeing 737‐800 a ďalších 240 má objednaných. Letisko Londýn Southend sa nachádza na pobreží regiónu Essex. Je to momentálne jedno z najrýchlejšie rastúcich britských regionálnych letísk. Priamo z letiska je k dispozícii perfektné vlakové spojenie (v špičke až 8‐krát za hodinu), vďaka ktorému sa cestujúci pohodlne dostanú do Londýna na stanicu Liverpool Street už za 53 minút.

Sme veľmi radi, že v Košiciach budeme môcť privítať nášho najnovšieho partnera, leteckú spoločnosť Ryanair. Linka do Londýna je dlhodobo našou najúspešnejšou destináciou, ktorá má stále vysoký rastový potenciál, keďže aktuálne alokovaná kapacita nie je postačujúca a nepokrýva celkový dopyt zo strany cestujúcich. Linka spájajúca Košice s letiskom Londýn Southend otvára množstvo príležitostí pre tisícky Slovákov žijúcich v Anglicku, pre obyvateľov z našej širokej spádovej oblasti a pre turistov z Londýna a jeho okolia, aby mohli objavovať krásy nášho mesta i celého východného Slovenska. Navyše, v máji 2019 sa na Slovensku budú konať Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a tím Spojeného Kráľovstva odohrá svoje zápasy v základnej skupine práve v Košiciach. Britskí hokejoví fanúšikovia tak môžu využiť aj toto nové spojenie a prísť podporiť svoje národné mužstvo do Košíc,“ uviedol Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice.

Ryanair je najväčšia letecká spoločnosť v Európe, ktorá prepravuje viac než 131 miliónov cestujúcich na viac ako 2 000 letoch denne z 86 leteckých základní spájajúcich 220 destinácií v 37 krajinách na flotile s 430 lietadlami Boeing 737 a s ďalšími 240 objednanými lietadlami typu Boeing 737, ktoré umožnia spoločnosti Ryanair znížiť cenu leteniek a zvýšiť počet prepravených cestujúcich na 200 miliónov ročne. Spoločnosť Ryanair má tím v počte 13 000 kvalifikovaných odborníkov v oblasti letectva, ktorí zabezpečujú bezpečnú leteckú prevádzku pre svojich cestujúcich. V roku 2017 sa spoločnosť Ryanair stala prvou európskou leteckou spoločnosťou, ktorá prepravila viac ako 1 miliardu cestujúcich počas svojej existencie.


„ Spoločnosť Ryanair s radosťou oznamuje našu prvú linku z Košíc do Londýna Southend začínajúcu v apríli 2019, ktorá bude prevádzkovaná trikrát týždenne ako súčasť nášho letného letového poriadku. Do predaja ponúkame letenky za zvýhodnené ceny od 24,99€ na lety od apríla 2019, ktoré si môžete zakúpiť už od 15.6.2018 na stránkach www.ryanair.com,“ hovorí Manažér predaja a marketingu spoločnosti Ryanair pre Strednú Európu a Balkán Olga Pawlonka.

Slovenskí cestujúci môžu teraz využívať ešte nižšie ceny a najnovšie zlepšenia v rámci programu Ryanair “Always Getting Better”, ktorý obsahuje: 

  • Zníženie poplatkov za podanú batožinu – nižší poplatok 25€ za väčšiu povolenú batožinu do 20 kg.
  • Izby Ryanair s cestovným kreditom resp. zľavou vo výške 10%. 
  • Transfery spoločnosti Ryanair ‐ širší výber pozemnej dopravy s novým partnerom Car Trawler .
  • Sľub presnosti ‐ 90% letov spoločnosti Ryanair bude letieť načas.
  • Cenový prísľub – nájdite si nižšiu cenu a Ryanair vám vráti rozdiel + 5 EUR na účet My Ryanair. 

 Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Letisko Košice