Od 28. októbra bude spoločnosť Eurowings štyrikrát do týždňa lietať z Košíc do Düsseldorfu


Foto: Od 28. októbra bude spoločnosť Eurowings štyrikrát do týždňa lietať z Košíc do Düsseldorfu Foto: Mesto Košice

Nemecká letecká spoločnosť Eurowings spojí východné Slovensko s regiónom Severné Porýnie – Vestfálsko a so svojou bohatou sieťou európskych a diaľkových destinácií.

Sme veľmi radi, že dnes môžeme ohlásiť otvorenie našej prvej linky na Slovensku. Spojenie Košíc s Düsseldorfom, ktoré spustíme v októbri bude prevádzkované štyrikrát týždenne. Košice sa tak stávajú jednou z našich 210 destinácií. Plánujeme v Košiciach rásť a pomôcť k rozvoju regiónu zvýšeným počtom turistov,“ informuje Ivan Oreč, manažér rozvoja leteckej siete Eurowings.

Spoločnosť Eurowings, vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Nemecku za rok 2017 a člen skupiny Lufthansa, bude lietať z Košíc na tretie najväčšie nemecké letisko Düsseldorf. Prvý let na tejto linke je naplánovaný na 28. október 2018. Linka bude prevádzkovaná štyrikrát týždenne (v pondelok, stredu, piatok a nedeľu) lietadlom typu Q400.

S nadšením vítame v Košiciach nášho nového partnera – spoločnosť Eurowings, člena skupiny Lufthansa na linke Košice – Düsseldorf, ktorá prinesie veľa príležitostí pre obchodných cestujúcich i turistov. Príchodom spoločnosti Eurowings získavajú Košice piateho sieťového dopravcu s bohatou ponukou letov do destinácií v Európe či severnej Amerike, čím ako letisko Košice potvrdzujeme vedúcu pozíciu z pohľadu leteckej dostupnosti medzi letiskami na Slovensku i v rámci našej spádovej oblasti. Zároveň sa chcem ešte raz srdečne poďakovať všetkým partnerom a fanúšikom za ich úžasnú podporu, bez ktorej by sa toto letecké spojenie nemohlo stať skutočnosťou tak rýchlo. Nech sa páči vážení cestujúci, lietajte z Košíc do sveta aj na palube leteckej spoločnosti Eurowings,“ uviedol Tomáš Jančuš, zástupca výkonného riaditeľa a člen predstavenstva letiska Košice

Letenky v cene od 39,99 € (jednosmerne vrátane poplatkov a príručnej batožiny) už sú dostupné na www.eurowings.com. Eurowings ponúkne cestujúcim letiacim z Košíc vyše 30 atraktívnych destinácií v Európe i v Severnej Amerike s pohodlným prestupom v Düsseldorfe.

Pre Košice je veľký úspech, že budeme mať priame letecké spojenie s Nemeckom a dlhodobo požadovaným Düsseldorfom na krídlach Eurowings. Nemecko je najdôležitejším obchodným partnerom Slovenskej republiky a som presvedčený o tom, že nemeckým spoločnostiam etablovaným v Košiciach táto linka pomôže v ich raste. Zároveň vďaka tejto linke máme opäť vyššiu šancu získať do Košíc aj ďalších zahraničných investorov, na získaní ktorých aktívne a dlhodobo pracujeme,“ hovorí Martin Petruško námestník primátora mesta Košice.


Linka Düsseldorf – Košice nadväzuje na výsledky súťaže Vote & Fly, v rámci ktorej Košice získali najviac hlasov spomedzi šiestich nominovaných destinácií. Vďaka podpore partnerov a širokej verejnosti hlasovalo za Košice vo finálovom živom hlasovaní vyše 20 000 ľudí počas jednej hodiny a Košice vďaka tomu zvíťazili s veľkým náskokom.

Som veľmi rád, že metropola východného Slovenska získala nové pravidelné letecké spojenie. Nepochybne to pomôže rozvoju nášho regiónu, pretože nemeckí turisti budú môcť cestovať do nášho kraja za pamiatkami UNESCO a rovnako je toto letecké spojenie dôležité pre vysoký dopyt nemeckých investorov, ktorí podnikajú alebo chcú podnikať v našom kraji,“ dodáva Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja. 

Letový poriadok linky Košice – Düsseldorf od 28.októbra 2018:

Pondelok, piatok, nedeľa:  

  • Odlet z Düsseldorfu: 9.50 hod; prílet do Košíc: 12.20 hod.; odlet z Košíc: 12.55 hod.; prílet do Düsseldorfu: 15.45 hod. 

Streda: 

  • Odlet z Düsseldorfu: 11.20 hod.; prílet do Košíc: 13.50 hod.; odlet z Košíc: 14.25 hod.; prílet do Düsseldorfu: 17.15 hod.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: TS Letisko Košice