FOTO: Michalovskí študenti obchodnej akadémie sa učia vo vynovených učebniach. Priestory skrášľuje zelená stena


FOTO: Michalovskí študenti obchodnej akadémie sa učia vo vynovených učebniach. Priestory skrášľuje zelená stena
Galéria: 8 fotiek

Obchodná akadémia v Michalovciach si nedávno vylepšila svoje priestory zavádzaním moderných technológií a prírodných prvkov. Najnovším prírastkom je zelená vegetačná stena v hlavnej vstupnej hale, ktorá je zložená z hydroponických rastlín pestovaných v minerálnom substráte zakorenených vo vodopriepustnej nádobe, čo znižuje nároky na ich údržbu. 

Táto stena neplní len estetickú funkciu, ale tiež pohlcuje prach, zvlhčuje vzduch a má tiež edukačný charakter. Okrem michalovskej školy zdobí táto zelená stena aj priestory Strednej zdravotníckej školy v Rožňave a Strednej priemyselnej škole stavebnej a geodetickej v Košiciach.

Komplexnou modernizáciou prešlo aj sedem odborných učební, ktoré teraz disponujú najmodernejšími technológiami. Nové vybavenie zahŕňa interaktívne tabule, počítače, tlačiarne, vizualizéry a špecializované softvéry určené na vyučovanie ekonomických predmetov a jazykov. 


Rekonštrukcia a vybavenie učební predstavovalo významný finančný výdavok vo výške takmer 188-tísic eur, z ktorých značnú časť pokryli granty z Integrovaného regionálneho operačného programu, financie poskytol aj Košický samosprávny kraj.

Podľa riaditeľky školy Dany Kerekešovej je hlavným cieľom týchto zmien nielen estetické obohatenie školského prostredia, ale predovšetkým zvýšenie kvality vzdelávania. Tieto technologické a ekologické inovácie by mali motivovať študentov k lepším študijným výsledkom a pripraviť ich na nároky trhu práce.

Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka počas prehliadky zariadenia zdôraznil záväzok kraja byť lídrom v implementácii zelených riešení. Dodal, že iniciatívy ako táto posilňujú nielen ekologický profil škôl, ale zároveň slúžia ako dôležité vzdelávacie a motivačné nástroje pre študentov.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: