FOTO: Pomoc mimo služby či záchrana života pred samovraždou. Mestskí policajti si vyslúžili ocenenia za svoje hrdinstvo


FOTO: Pomoc mimo služby či záchrana života pred samovraždou. Mestskí policajti si vyslúžili ocenenia za svoje hrdinstvo
Galéria: 50 fotiek
Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice/úprava redacie

Pred budovou Národného divadla Košice sa v pondelok 6. mája konalo slávnostné ocenenie príslušníkov Mestskej polície a významných osobností verejného života za ich hrdinstvo a profesionálnu službu občanom za prítomnosti vedenia mesta a Mestskej polície.

Vyznamenanie si odnieslo spolu 36 príslušníkov Mestskej polície. Šestnásť z nich bolo ocenených za záchranu života a zdravia, osemnásti dostali ocenenie za to, že v radoch Mestskej polície odpracovali neuveriteľných 25 až 30 rokov.

Medzi ocenenými bol aj mestský policajt Patrik Čabala, ktorý podal pomocnú ruku raneným pri minuloročnej tragickej nehode pri Jumbo centre, hoci bol v tom čase mimo služby. Aj ďalší dvaja policajti, Pavol Hanák a Roland Klema, boli poctení za záchranu života muža, ktorý sa kvôli nešťastnej láske pokúsil o samovraždu skokom pod vlak.

A síce nie všetky príbehy košických policajtov sú verejnosti známe, ich prínos pre komunitu je neopomenuteľný. Mesto Košice vám ďakuje za vaše nasadenie a výnimočný prínos, ktorým zabezpečujete verejný poriadok v našom meste, ochraňujete majetok a zdravie a život obyvateľov nášho mesta,odkázali policajtom.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu