SOV pripravil pred začatím Zimných opympijských hier sprievodný program v desiatich mestách


Foto: SOV pripravil pred začatím Zimných opympijských hier sprievodný program v desiatich mestách Foto: Mesto Košice

Slovenský opympijský výbor si pripravil pred začaním Zimných olympijských hier v juhokórejskom Pchjongčchangu sprievodný program v desiatich mestách na Slovensku, ktorého cieľom je priblížiť olympijskú atmósféru fanušíkom športu. V Bratislave, Trnave, Nitre, Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, v Žiline, Martine, Košiciach, Poprade a v Jasnej sa môžu fanušíkovia naživo dotknúť skutočnej olympijskej pochodne a prežiť olympijský športový deň. Roadshow Slovenského olympijského tímu odštartuje už 30. januára 2018 v bratislavskom nákupnom centre Eurovea a vyvrcholí 9. februára v známom lyžiarskom stredisku Nízkych Tatier – Jasnej.

V OC Aupark v Košiciach sa 7. februára priaznivci športu môžu stretnúť s basketbalistkou Zuzanou Žirkovou a hokejovým útočníkom Jiřím Bicekom. V dňoch 9. a 10. februára 2018 pripravil SOV v Jasnej Arénu Slovenského olympijského tímu so športoviskami priamo na zjazdovkách, hudobnými koncertmi, módnou prehliadkou a expozíciou fotografií olympijského oblečenia. Do roadshow Slovenského olympijského tímu sa osobne zapoja slovenskí olympionici a športovci ako Jana Dukátová, Peter Gelle, Juraj Tarr, Erik Vlček, Zuzana Štefečeková, Jakub Grigar, Michal Martikán, Laco Škantár, Pavol Hurajt, Rišo Nagy, Matej Tóth.

„Sme presvedčení, že úlohou Sloveského olympijského výboru je okrem iného dostať olympizmus bližšie k ľuďom a športovým fanúšikom. Roadshow Slovenského olympiského tímu je jedinečná príležitosť ako zažiť aspoň sprostredkovane olympijskú atmosféru naživo. Vyvrcholením podujatia, na ktoré už teraz pozývam verejnosť, je Aréna Slovenského olympijského tímu v Jasnej, v ktorej bude počas celých olympijských hier prebiehať zaujímavý sprievodný program inšpirovaný myšlienkami olympizmu,” uviedol Anton Siekel prezident SOV.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Košice