Dvaja ozbrojení a maskovaní muži žiadali od dôchodkyne peniaze


Foto: Dvaja ozbrojení a maskovaní muži žiadali od dôchodkyne peniaze Foto: ilustračné

Do rodinného domu v obci Vyšné Remety pri Sobranciach včera 21. januára 2018 v noci okolo 02:45 hod. vošli dvaja zlodeji. Rozbili sklenenú výplň na okne vchodových dverí rodinného domu a pravým kľúčom, ktorý sa nachádzal zvnútra dverí vošli do domu.So zamaskovanými tvárami, držiac v rukách pištole, mierili na 68-ročnú dôchodkyňu.

68-ročnú dôchodkyňu zobudili so slovami „Davaj peňeži!“. Jeden z páchateľov udrel pištoľou dôchodkyňu do tváre, rukami ju vytiahol z postele a dotlačil do kuchyne s opakujúcou výzvou, aby mu dala peniaze. Keď dôchodkyňa uviedla, že žiadnou finančnou hotovosťou nedisponuje, obaja páchatelia z miesta ušli. Aby poškodenej žene zabránili privolať pomoc, zobrali so sebou dva mobilné telefóny, ktoré pri úteku zahodili v blízkosti domu. Dôchodkyňa našťastie neutrpela zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie,“ uviedla Jana Mésarová hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Michalovciach začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže a prečin porušovania domovej slobody. Polícia na po neznámych páchateľoch pátra.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice