Pri dopravných nehodách v Košickom kraji prišli o život dvaja chodci


Foto: Pri dopravných nehodách v Košickom kraji prišli o život dvaja chodci Foto: ilustračné

Pri dopravných nehodách v Košickom kraji vyhasli dva ľudské životy. Prvá tragická dopravná nehoda sa stala včera 19.januára o 19:45 hod. na rýchlostnom privádzači PR3 v Košiciach v smere z Košíc na Zelený DvorPodľa doterajších zistení 25-ročnému vodičovi z Košíc-okolia z doposiaľ nezistených príčin vošla do jazdnej dráhy 43-ročná chodkyňa z Rimavskej Soboty, ktorá pri dopravnej nehode utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Požitie alkoholických nápojov u vodiča zistené nebolo. Na vozidle bola škoda vyčíslená na 1.500 eur,“ uviedla Jana Mésarová hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

K druhej smrteľnej dopravnej nehodej došlo krátko po 20. hodine v Michalovskom okrese. „Podľa doterajších zistení 34-ročný Michalovčan viedol vozidlo v smere od obce Petrovce nad Laborcom, pričom pred mestom Michalovce došlo k zrážke s 48-ročným chodcom z okresu Michalovce. Chodec sa pohyboval v blízkosti pozdĺžnej prerušovanej čiary oproti prichádzajúcemu vozidlu, ktoré ho zachytilo. Chodec pri dopravnej nehode utrpel vážne zranenia, ktorým na mieste podľahol. Požitie alkoholických nápojov u vodiča zistené nebolo. Na vozidle bola spôsobená škoda vo výške 6.000 eur,“ dodala Jana Mésarová z KR PZ v Košiciach.

Vyšetrovateľ PZ začal v oboch prípadoch trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Požitie alkoholu u chodcov bude zisťované pri pitve. Bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy. Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali zodpovedne, dodržiavali dopravné predpisy a sledovali situáciu v cestnej premávke.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice