Namiesto hokejistov nastúpia na ľad stavbári. Košická Steel aréna prejde najväčšou rekonštrukciou


Foto: Namiesto hokejistov nastúpia na ľad stavbári. Košická Steel aréna prejde najväčšou rekonštrukciou Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

V Košiciach sa začala najväčšia investícia do Steel arény od jej otvorenia v roku 2006. Na štadióne budú prebiehať počas najbližších piatich mesiacov stavebné práce, ktoré prispejú k zlepšeniu energetickej náročnosti. Celková hodnota prác predstavuje 5,71 milióna eur bez DPH.

„Keď chceme, aby mali hokejový klub, mládež aj športová verejnosť kvalitné podmienky, museli sme sa pustiť do obnovy technológií a zázemia Steel arény. Som vďačný za to, že sa nám podarilo získať dotáciu vo výške päť miliónov eur z Fondu na podporu športu, vďaka ktorej môžeme naše plány zrealizovať,“ povedal primátor Košíc Jaroslav Polaček.

Rekonštrukcia sa delí na tri hlavné oblasti. Prvá fáza zahŕňa výmenu chladiaceho a vzduchotechnického systému hlavnej a tréningovej ľadovej plochy. Druhá časť sa týka obnovy zázemia arény a strešného svetlíka, ktorý je v havarijnom stave, záverečné práce budú zahŕňať výmenu osvetlenia. Výraznou zmenou prejde aj samotná ľadová plocha, ktorej dĺžka sa predĺži na 61 metrov a šírka zmenší na 28 metrov, čo vyplýva z nových požiadaviek IIHF.


Prezident HC Košice Július Lang zdôraznil význam tejto modernizácie, keďže dlhodobo bojovali s vysokými nákladmi, ktoré predstavovali vyše 100-tisíc eur mesačne za ľadovú plochu. Ušetrené financie tak môžu smerovať na rozvoj profesionálneho hokeja a výchovu mládeže, zároveň sa zlepší kvalita služieb aj pre hokejistov a fanúšikov.

Prečítajte si viac: