60-ročného chodca z okresu Trebišov zachytilo auto, zraneniam po prevoze do nemocnice podľahol


Foto: 60-ročného chodca z okresu Trebišov zachytilo auto, zraneniam po prevoze do nemocnice podľahol Foto: KR PZ Košice

Dnes v ranných hodinách došlo v okrese Trebišov k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život 60-ročný chodec. 39-ročný vodič viedol osobné vozidlo v meste Čierna nad Tisou v smere na obec Biel. Oproti objektu bývalého kina chodec náhle vstúpil na vozovku mimo vyznačeného priechodu pre chodcov, pričom ho zachytilo prichádzajúce vozidlo.

„Chodec pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na mieste nehody bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Poverený príslušník Policajného zboru v Trebišove začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uviedla Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

Polícia apeluje na chodcov, aby sledovali premávku, prechádzali cez cestu na miestach na to určených, vyhýbali sa rizikovým úsekom, dostatočne sa presvedčili, či môžu vstúpiť na vozovku bez hroziaceho nebezpečenstva, boli označení reflexnými prvkami na viditeľnom mieste a nenosili tmavé oblečenie, nepreliezali zábradlia a neriskovali tak svoj život, či životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Všetkých účastníkov cestnej premávky vyzývame, aby sa správali zodpovedne, rešpektovali pravidlá cestnej premávky a aj vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách.Zdroj: KR PZ Košice