Nepozorný vodič nafúkal 1,04 promile. Na Slaneckej ulici zrazil chodkyňu, utrpela vážne zranenia


Foto: Nepozorný vodič nafúkal 1,04 promile. Na Slaneckej ulici zrazil chodkyňu, utrpela vážne zranenia
Galéria: 3 fotky
Foto: KR PZ Košice

Včera v nedeľu 11. februára 2018 krátko po 19:30 hod. sa stala v Košiciach k dopravná nehoda, pri ktorej utrpela chodkyňa vážne zranenia. 41-ročný Košičan šoféroval auto po Slaneckej ulici v Košiciach smerom do centra mesta, pravdepodobne z dôvodu nepozornosti a nesledovania situácie v cestnej premávke narazil do 43-ročnej Košičanky, ktorá v tom čase prechádzala cez cestu mimo vyznačeného priechodu pre chodcov.

Podľa predbežnej lekárskej správy chodkyňa pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia. Vodič zranenia neutrpel, na mieste bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom, a to 0,50 mg/l alkoholu v dychu (1,04 promile). Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 300 eur. Vodič bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ informuje Lenka Ivanová hovorkyňa KR PZ v Košiciach. 

V priebehu minulého týždňa došlo na cestách Košického kraja k 17 dopravných nehodám, 3 z nich boli spôsobené pod vplyvom alkoholu. „V 23. prípadoch bolo u vodičov dopravných  prostriedkov zistené požitie alkoholických nápojov, pričom 6 z nich „nafúkali“ viac ako 1 promile.  Taktiež sme v minulom týždni zaznamenali aj 3 dopravné nehody s účasťou chodca,“  dodala Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach.

Nešoférujte pod vplyvom alkoholu!

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali zodpovedne, rešpektovali pravidlá cestnej premávky a vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách, predvídali a zbystrili pozornosť všade tam, kde je predpoklad pohybu chodcov. Dôrazne upozorňujeme vodičov, aby pred a počas jazdy nepili alkohol a bezpečne dorazili do cieľa. Polícia zároveň apeluje aj na chodcov, aby prechádzali cez cestu na miestach na to určených, vyhýbali sa rizikovým úsekom, dostatočne sa presvedčili, či môžu vstúpiť na vozovku bez hroziaceho nebezpečenstva, boli označení reflexnými prvkami na viditeľnom mieste a nenosili tmavé oblečenie, nepreliezali zábradlia a neriskovali tak život svoj, či životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

Zdroj: KR PZ Košice