24-ročný nevodič pod vplyvom alkoholu išiel na červenú a spôsobil dopravnú nehodu


Foto: 24-ročný nevodič pod vplyvom alkoholu išiel na červenú a spôsobil dopravnú nehodu
Galéria: 6 fotiek
Foto: KR PZ Košice

V pondelok 15.januára 2018 krátko po 17. hodine sa stala na križovatke Slaneckej a Ladožskej ulice dopravná nehode. 24-ročný Ján z okresu Košice aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia šoféroval auto. „Na križovatke Slaneckej a Ladožskej ulice nerešpektoval svetelné signalizačné zariadenie a vošiel na červený signál pre priamy smer, následkom čoho došlo k zrážke s osobným motorovým vozidlom zn. Škoda Octavia, s ktorým v tom čase 28-ročný Rastislav z Košíc odbočoval vľavo na Ladožskú ulicu na zelený signál,“ uviedla Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

K zraneniu vodičov nedošlo, podľa predbežnej lekárskej správy však 5-ročná spolujazdkyňa z vozidla Škoda Octavia utrpela ľahké zranenia. „Vodiči boli po dopravnej nehode podrobení dychovej skúške, pričom dychová skúška vodiča vozidla zn. Fiat Marengo bola pozitívna s výsledkom 0,99 mg/l alkoholu v dychu (2,06 promile). Predbežná celková škoda na vozidlách bola vyčíslená na 5.000 eur. Vodič bol umiestnený do cely policajného zaistenia a zároveň mu bolo vznesené obvinenie za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny mu hrozí až 1 rok za mrežami,“ dodala Ivanová z KR PZ v Košiciach.

Polícia zároveň upozorňuje:

Alkohol za volant nepatrí!!! Polícia dôrazne vyzýva vodičov, aby jazdili s čistou hlavou, pred jazdou a počas jazdy nepili alkohol a bezpečne dorazili do cieľa. Bezpečná jazda si vyžaduje maximálnu sústredenosť, opatrnosť a ostražitosť v cestnej premávke sú veľmi dôležité. Len vďaka nim možno predísť tragédiám a škodám na majetku. Apelujeme na vodičov, aby v záujme nielen svojom, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky, dodržiavali dopravné predpisy, sledovali premávku a venovali jej zvýšenú pozornosť.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice