29-ročný Erik a 17-ročná Alexandra kradli v areáli múzea, mužovi z vrecka vytiahli mobil


Foto: 29-ročný Erik a 17-ročná Alexandra kradli v areáli múzea, mužovi z vrecka vytiahli mobil Foto: ilustračné

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove obvinil zo zločinu krádeže 29-ročného Erika, ktorý bol v minulosti stíhaný za obdobný skutok a za spoluúčasť pri krádeži 17-ročnú Alexandru z Trebišova.

„V sobotu (13.1.) popoludní v areáli múzea v Trebišove obvinená Alexandra vytiahla poškodenému 34-ročnému mužovi z Trebišovského okresu z vrecka mobilný telefón, ktorý hodila smerom k obvinenému Erikovi. Poškodený muž dobehol k svojmu mobilu ako prvý a začal z miesta utekať, pričom ho Erik dobehol a zvalil na zem. Aj napriek aktívnej obrane a výkrikom o pomoc poškodeného ho obvinený Erik prikľakol nohou, prehľadal mu vrecká a z bundy odcudzil finančnú hotovosť vo výške 35 eur, ktorú odovzdal obvinenej Alexandre. K zraneniu poškodeného muža nedošlo,“ uviedla Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Krátko po čine boli vypátraní hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trebišove a umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na vzatie oboch obvinených do väzby. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na tri až 8 rokov, trest odňatia slobody až na 3 roky hrozí v prípade dokázania viny obvinenej žene.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice