Nevedomosť neospravedlňuje? Košické kolobežky po novom parkujú aj na pásoch pre nevidomých


Foto: Nevedomosť neospravedlňuje? Košické kolobežky po novom parkujú aj na pásoch pre nevidomých Foto: Facebook/Košice - Kuriozity a absurdity/PS

Len prednedávnom sme priniesli článok o elektrokolobežkách, ktoré Košičania nechávajú odstavené v strede chodníka. Už vtedy mnohých nahnevalo, že niekto takýmto arogantným spôsobom vytvára prekážky na verejných priestranstách bez ohľadu na ostatných.

Ďalšia kauza s kolobežkou na seba nenechala dlho čakať. Tentokrát ju niekto zaparkoval nielen v strede chodníka, ale dokonca na vodiacom páse pre nevidomých. „Neviem, či je to zlomyseľnosť, arogancia alebo obyčajná ľudská hlúposť, alebo všetky tri v jednom,” napísal autor príspevku, ktorému sa podarilo zachytiť takto zaparkovanú kolobežku.

Zdroj: Facebook/Košice - Kuriozity a absurdity/PS

Samozrejme, príspevok okamžite spustil búrlivú diskusiu. Väčšina komentujúcich narážala na ľahostajnosť a aroganciu užívateľa kolobežky, ktorý, bohužiaľ, nie je jediný svojho druhu. „Dnes som videl ,zelenú’ (kolobežku známej značky, poznámka rekdacie) zaparkovanú uprostred električkového nástupišťa,” napísal svoj postreh Dušan. „Ja som teraz šla na bicykli a nevedela som prejsť, lebo deb***á kolobežka bola krížom cez chodník, ktorý bol ešte k tomu aj veľmi úzky,” posťažovala sa Dana.


A hoci to môže vyzerať ako cielené hulvátstvo, iní to ospravedlňujú nevedomosťou. „Myslím si, že veľké množstvo ľudí vôbec netuší, že tam sú nejaké orientačné pásma…” myslí si Juraj.

„Napriek tomu, že zdá sa, že väčšina ľudí si myslí, že to urobil i***t, alebo arogantný človek, možno opak je pravdou. Nie každý vie, či si uvedomuje, na čo sú tie hrboľaté pásy a dal ju tam, lebo si asi myslel, že tam najmenej zavadzia, lebo ľudia radšej chodia po rovnom.Takže možno mal snahu zaparkovať čo najlepšie, ale vypálilo to nie najlepsie,” poukázal na druhú stranu mince Jozef.


Či je pravda na jednej, alebo na druhej strane, to nie je to podstatné. Podstatné je, aby si kolobežkári uvedomili, že po ukončení jazdy je potrebné brať ohľad nielen na dobrú fotku, ktorú musia po odparkovaní nahrať do aplikácie, ale tiež aj na ostatných účastníkov, pre ktorých môže byť práve tento dvojkolesový tátoš prekážkou. A tí, ktorí doteraz nevedeli, na čo slúžia vodiace pásy na chodníkoch, sa už odteraz, snáď, poučia.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu