Balkón v Michalovciach zachvátili plamene. Požiar zrejme spôsobilo fajčenie majiteľa bytu


Foto: Balkón v Michalovciach zachvátili plamene. Požiar zrejme spôsobilo fajčenie majiteľa bytu Foto: ilustračné foto; unsplash.com/@salblas

Až tri posádky hasičov zasahovali včera 11. mája v Michalovciach kvôli horiacemu balkónu na štvrtom poschodí jednej z bytoviek. Na miesto ich privolali obyvatelia, keď vo vchode zacítili dym. Požiar mal zapríčiniť obyvateľ bytovky, ktorý fajčil na balkóne.

O prípade informoval portál TV Joj noviny.sk. Uvádza, že hasičov privolali obyvatelia bytovky, keď vo vchode zacítili dym. „Po príchode na miesto bolo zistené, že horí balkón bytu,“ uviedol pre televíziu veliteľ zásahu Hasičského a záchranného zboru Michalovce Peter Šimko.

Ešte pred príchodom hasičov sa požiar snažil uhasiť majiteľ bytu, zatiaľ čo ostatní obyvatelia opustili svoje obydlia a utekali do bezpečia. To sa mu stalo takmer osudným, keďže sa nadýchal splodín horenia. Neskôr ho z bytu vyniesli hasiči vybavení dýchacími prístrojmi.

Po vynesení bol odovzdaný do starostlivosti Rýchlej zdravotnej pomoci. Hasičom sa následne podarilo oheň dostať v krátkom čase pod kontrolu. Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa, no portál uvádza, že s najväčšou pravdepodobnosťou ho spôsobilo fajčenie.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu