Austrian znižuje kapacitu na linke do Košíc, dopravcovi sa nedaria zaplniť voľné miesta


Foto: Austrian znižuje kapacitu na linke do Košíc, dopravcovi sa nedaria zaplniť voľné miesta Foto: slovakaviation.sk

Národný letecký dopravca Austrian Airlines AG zníži kapacitu na linke do Košíc. Dopyt na niektorých linkách Austrian Airlines sa po konci pandémie nevrátil na očakávanú úroveň, a tak musí dopravca znížiť sedačkovú kapacitu na niektorých linkách. Dotkne sa to aj linky z Košíc do Viedne.

Nepôjde však o zníženie frekvencii, ale o nasadenie menšieho lietadla. Najmenším typom vo flotile rakúskeho dopravcu je však po vyradení všetkých vrtuľových Dash 8 Q400 v súčasnosti 120 miestny Embraer 195, ktorý je na linku do Košíc nasadzovaný,“ informoval portál slovakaviation.sk.

Dopravca musí improvizovať a na letnú sezónu si prenajme lietadlá od švédskej regionálnej spoločnosti Braathens. Dve lietadlá ATR-72 s kapacitou 72 miest tak budú nasadzované na viaceré linky. Nahradia tak väčší Embraer 195, ktorý dopravca nevie dostatočne zaplniť.

ATR-72 tak od začiatku letného letového poriadku budú prevádzkovať všetky lety na linkách z Viedne do Košíc, Klagenfurtu a Lipska, čiastočne nahradia Embraery na linkách do Belehradu, Bologne, Grazu, Varšavy a Záhrebu,“ uzavrel portál.


Prečítajte si viac: